МЗС Франції викликало посла України для вираження стурбованості арештом Тимошенко
Міністерство закордонних справ Франції викликало посла України у Франції Олександра Купчишина для вираження стурбованості з приводу арешту екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко. Про це повідомляє прес-служба МЗС Франції.
У МЗС зазначили, що Франція з її європейськими партнерами буде продовжувати стежити за розвитком подій навколо цієї справи.
Нагадаємо, раніше Міністерство закордонних справ Франції висловило сумніви щодо політичної невмотивованості судового процесу над Юлією Тимошенко.
Також сьогодні співдоповідачі моніторингового комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) по Україні Майліс Репс і Марієтта де Пурбе-Лундін висловили стурбованість затриманням екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко. "Її арешт, нібито за неповагу до суду, зміцнює думку про політичну природу звинувачень проти неї", - заявили Репс і Пурбе-Лундін. - "Будь-яке політично мотивоване переслідування членів попереднього уряду неприйнятно. Ми закликаємо українську владу негайно звільнити Тимошенко і продемонструвати максимальну стриманість у контексті судового процесу проти нього та інших колишніх членів уряду".
Вони додали, що поточний кримінальний процес акцентує на нагальній потребій проведення подальшої судової реформи в Україні.
Крім того, колишній Президент Молдови Володимир Воронін сьогодні звинуватив українську владу в нещирості. Він заявив, що звинувачуючи Юлію Тимошенко у підписанні газових контрактів з Росією, що, на думку офіційного Києва, невигідні Україні, українська влада пред'являє претензії до Росії. «Організовувати кримінальне переслідування глави уряду України за підписання тих чи інших документів міждержавного рівня - це не тільки нонсенс, це палиця з двома кінцями ... Адже контракт - українсько-російський. Але Україна з Росією зараз делікатно веде переговори з газової проблеми, а Юлію Тимошенко садить у в'язницю. Дуже лукава позиція!», - Сказав Воронін. На його думку, те, що відбувається зараз в Україні навколо екс-прем'єра Юлії Тимошенко, - свавілля. «Мені здається, що нинішній українській владі слід було б шукати інші способи забезпечення своєї політичної конкурентоспроможності. Адже прецедент з Тимошенко може повторитися вже з будь-яким іншим українським політиком з числа тих, хто нині керує цією країною. І приводів для цього, повірте, також можуть знайти достатньо», - підкреслив колишній Президент Молдови.
Нагадаємо, 5 серпня Печерський райсуд Києва змінив для Юлії Тимошенко запобіжний захід із підписки про невиїзд на арешт. Цей крок викликав широкий міжнародний резонанс. Так, глава представництва Єврокомісії в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра заявив, що судова справа проти екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко викликає занепокоєння у Європейського Союзу. Схожі заяви зробили Президент Європарламенту Єжи Бузек, віце-президент Єврокомісії Кетрін Ештон і єврокомісар з питань розширення і політики сусідства Штефан Фюле.
Стурбованість арештом Юлії Тимошенко висловили також зовнішньополітичні відомства Великобританії та Канади. Забезпечити справедливий суд над Юлією Тимошенко також закликали РФ, США, країни ЄС.
В свою чергу, Міністерство закордонних справ України закликало Європу не реагувати на арешт Юлії Тимошенко занадто гостро.