МЗС Франції: Рішення суду по справі Тимошенко прийнято поспішно і без дотримання прав на захист
Вирок у справі екс-прем'єр-міністра, лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко був підтверджений Апеляційним судом Києва в поспіху і без дотримання елементарних прав на захист. Про це йдеться в заяві французького МЗС, передає "5 канал".
На думку Міністерства, справа Тимошенко, як і інші процеси над українськими опозиціонерами, викликають крайнє занепокоєння. Зовнішньополітичне відомство закликає Україну негайно припинити "судові процеси, далекі від європейських норм".
Нагадаємо, що 23 грудня 2011 р. прокурор Лілія Фролова повідомила, що рішення Печерського районного суду Києва, який засудив Тимошенко до 7 років ув'язнення, з 23 грудня 2011 р. вступає в силу.
Відзначимо, сьогодні керівник групи захисту Юлії Тимошенко Сергій Власенко заявив, що захист екс-прем'єр-міністра Тимошенко очікує рішення Європейського суду з прав людини на скаргу колишнього прем'єра після 22 квітня 2012 року.
"Основний акцент захисту зараз буде на розгляді заяви Юлії Володимирівни в Європейському суді з прав людини. Ця заява була подана ще 10 серпня цього року, була доповнена в жовтні і вже прийнята у виробництво. На сьогоднішній день уряд України отримав час на комунікацію, тобто на відповідь на цю заяву до 22 березня. Після цього у захисту буде 4 тижні для подачі своїх зауважень на зауваження уряду, і після цього справа може бути розглянута в будь-який час ... Це може бути і на наступний день, і через тиждень, і через місяць", - сказав Власенко.
Разом з тим, як заявив Власенко, на сьогодні єдиний спосіб захисту екс-прем'єр-міністра - це звернення до судів за межами України. "Такі напрацювання у нас є, на сьогоднішній день ми не маємо остаточних рішень, але такі напрацювання у нас є", - додав Власенко.
Відзначимо, 22 грудня Верховна Рада Україна відмовилася внести до порядку денного питання про декриміналізації статті 365 Кримінального кодексу, за якою засуджено Тимошенко. "За" розгляд питання про внесення до порядку денного проголосували 156 народних депутатів з 226 необхідних.
Нагадаємо, раніше Власенко вже говорив про можливу дату рішення, яке прийме Європейський суд. Тоді він говорив, що це може трапиться в квітні-травні 2012 р.
19 грудня повідомлялося, що Європейський Суд з прав людини прийняв до розгляду скаргу колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко про порушення норм Європейської конвенції з прав людини під час притягнення її до кримінальної відповідальності.
У повідомленні суду йшлося, що рішення про надання справі "Тимошенко проти України" пріоритетного статусу було прийнято 14 грудня 2011 р. враховуючи серйозність звинувачень.
Тимошенко звернулася до Європейського суду в червні 2011 р. Вона скаржиться на те, що її кримінальне переслідування і утримання під вартою є політично мотивованими.
Зазначимо, справа Юлії Тимошенко погіршила відносини України з Заходом, оскільки європейські та американські політики побачили в ньому політичні ознаки. Українська влада відкидає звинувачення у тиску на суд або в упередженості, стверджуючи, що мова йде про боротьбу з корупцією.
Президент Європейського парламенту Єжи Бузек 24 грудня висловив невдоволення щодо рішення Апеляційного суду у справі Тимошенко. Крім того, він зазначив, що справа екс-прем'єра може мати руйнівні наслідки у відносинах між ЄС і Україною.
Раніше Бузек говорив, що останні події в Україні свідчать про недемократичність процесів, які відбуваються в країні. "Інтенсивність, кількість політично мотивованих судових процесів, які одночасно були відкриті проти неї (Тимошенко, - ред.), Висвітлюють недолік незалежності української судової системи та партійність української еліти. Політика має бути боротьбою ідей, а не боротьбою судових процесів", - заявив він.
29 листопада було оприлюднено спільну заяву США та ЄС за підсумками саміту у Вашингтоні, в якому Україну закликали до ведення чесних, прозорих і неупереджених судових процесів у справах колишніх чиновників, зокрема, і щодо будь якої апеляції у справі Тимошенко. 1 грудня Європарламент закликав українську владу дозволити Тимошенко та інших лідерів опозиції в повній мірі реалізувати їхнє право на участь у політичних процесах, "як зараз, так і під час наступних виборів в Україні".
Слід також додати, що європейські політики особливо не приховували, що ЄС не буде підписувати угоду про асоціацію з Україною, в тому числі, і з-за політичного переслідування української опозиції.
Проти Тимошенко зараз відкрито 2 кримінальні справи. Перше стосується діяльності Тимошенко в ЄЕСУ, друге - незаконного використання грошей від продажу квот на викиди парникових газів в рамках Кіотського протоколу, та придбання машин швидкої допомоги за завищеною ціною.
Нагадаємо, щодо "газової справи" Печерський районний суд Києва виніс обвинувальний вирок 11 жовтня. Тимошенко засудили до 7 років ув'язнення із забороною займати певні державні посади протягом ще 3 років за перевищення службових повноважень при підписанні газових угод з Росією. Також суд зобов'язав Тимошенко виплатити "Нафтогазу України" 1,516 млрд грн. Тимошенко подала апеляцію на рішення суду 24 жовтня.
23 грудня Апеляційний суд м. Києва залишив цей вирок у силі.