МЗС буде реагувати на рішення ЄСПЛ щодо Тимошенко після вивчення матеріалів
МЗС України оприлюднить позицію за рішенням Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) щодо справи Юлії Тимошенко після вивчення матеріалів справи. Про це на брифінгу заявив в.о. директора департаменту МЗС України Євген Перебийніс, передає кореспондент РБК-Україна.
"Нам відомо, що буквально годину тому в Страсбурзі було оприлюднено рішення ЄСПЛ щодо окремих моментів справи колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко. Це рішення суду буде направлено урядовому уповноваженому, який представляє Україну в Європейському суді. Це рішення буде вивчено по суті, і потім пізніше буде оприлюднена наша юридична позиція", - сказав представник МЗС.
Читайте також: ЄСПЛ визнав арешт Тимошенко незаконним і політично мотивованим
На уточнююче питання про те, як рішення суду вплине на європейську інтеграцію України, він відповів, що "не може говорити, як рішення відобразиться на європейській інтеграції, це рішення потрібно ще вивчити і оприлюднити нашу позицію".
Нагадаємо, раніше сьогодні ЄСПЛ визнав незаконним рішення про арешт екс-прем'єра Юлії Тимошенко. ЄСПЛ виніс таке рішення, посилаючись на п'яту стати Конвенції з прав людини. Також посилаючись на ст. 18 Конвенції, суд визнав, що арешт і утримання Тимошенко під вартою є політично мотивованими.
За словами захисника Тимошенко Сергія Власенка, Україна тепер повинна виконати рішення ЄСПЛ і звільнити Тимошенко. "Оскільки рішення було прийнято одноголосно - влада України зобов'язана його негайно виконати", - сказав Власенко та додав: "Ми будемо використовувати всі можливості, передбачені українським законодавством для звільнення Юлії Тимошенко і відновлення її прав".
Читайте також: Україна не виконала 95% рішень Європейського суду з прав людини, - суддя ЄСПЛ
Скаргу до ЄСПЛ Тимошенко подала в липні 2011 р. В заяві Тимошенко містяться скарги про порушення системою українського правосуддя по відношенню до неї базових статей Європейської конвенції з прав людини. Зокрема ст. 2, щодо ненадання належної медичної допомоги, статті 3 щодо тортур (неналежні умови утримання під вартою і відсутність адекватного медичного лікування в Київському СІЗО), статті 5 щодо незаконного арешту, статті 6 щодо права на справедливий суд, і статті 18 (щодо політичної складової у кримінальній справі). Публічні слухання у справі Тимошенко були завершені в серпні 2012 р.
Згідно з вироком Печерського суду Києва від 11 жовтня 2011 р., Тимошенко відбуває семирічне ув'язнення у Качанівській жіночій виправній колонії в Харківській області у справі про газові контракти. Зараз Тимошенко перебуває в лікарні "Укрзалізниці", де проходить лікування. Проти неї ведеться нове судове справа щодо боргів ЄЕСУ. У ще одній кримінальній справі Тимошенко розглядається як замовник вбивства нардепа Євгена Щербаня в 1996 р.
Читайте також: Янукович може помилувати Тимошенко, незважаючи на негативне рішення комісії, - Лавринович
Слід додати, що у листопаді 2013 р. Україна розраховує підписати угоду про асоціацію з ЄС. Для того, щоб Євросоюз пішов на підписання угоди, в Україні не повинно бути політичних в'язнів. Про це Януковичу неодноразово нагадували в Брюсселі.
Після звільнення Луценка Європа і США вітали це рішення Януковича, відзначаючи підвищення шансів на підписання угоди про асоціацію.