ua en ru

Microsoft підозрюють у хабарництві

Автор: RBC.UA
Влада США підозрює найбільшого виробника софта, компанію Microsoft у дачі хабарів чиновникам Китаю, Румунії та Італії. IT-гігант нібито укладав вигідні урядові контракти, що заборонено законодавством.

Влада США підозрює найбільшого виробника софта, компанію Microsoft у дачі хабарів чиновникам Китаю, Румунії та Італії. IT-гігант нібито укладав вигідні урядові контракти, що заборонено законодавством, передає Reuters з посиланням на американські ЗМІ.

Розслідування щодо Microsoft ведуть Міністерство юстиції США і Комісія з цінних паперів і бірж (SEC). У відомствах цю ситуацію поки не коментують.

Що стосується Microsoft, компанія вже повідомила про намір співпрацювати зі слідством. Американська компанія відповіла, що ставиться до подібних звинувачень дуже серйозно і необхідно терміново у всьому розібратися.

Спочатку про порушення розповів колишній співробітник Microsoft. Після цього, за непідтвердженою інформацією, компанія провела розслідування, що тривало 10 місяців, яке не виявило жодних проблем.

Читайте також: Microsoft оштрафована на 561 млн євро

Подібні звинувачення на адресу американських компаній звучать досить часто. Так, IBM у 2011 р. погодилася виплатити штраф у розмірі 10 млн долл. за хабарі, які від її співробітників отримали чиновники Республіки Корея та КНР. За фактом штраф досі не виплачений, а справа не закрита.

У США створений спеціальний Акт по корупції за кордоном (FCPA), яким у 2012 р. влади скористалися 23 рази, в 2011 р. - 48, а в 2010 р. - 74.

Поки розслідування знаходиться на попередній стадії. Якщо підкуп чиновників іноземних держав буде доведений, дії Microsoft визнають порушенням закону про заборону іноземній корупції, згідно з яким американським компаніям заборонено давати хабарі посадовим особам інших країн.

Заснована в 1975 р. корпорація Microsoft є світовим лідером у виробництві програмного забезпечення, наданні послуг і розробці інтернет-технологій для персональних комп'ютерів і серверів. Компанія пропонує програмні продукти для ділового та особистого застосування. Одним з найвідоміших продуктів компанії є операційна система Windows, а також набір додатків Microsoft Officе. Компанії належить інтернет-пошуковик Bing, а з жовтня 2011 р. - також сервіс інтернет-телефонії Skype, придбаний у групи приватних інвесторів за 8,5 млрд дол