ua en ru

Міжнародні резерви Китаю виросли за підсумками I кварталу на 47,9 млрд дол.

Автор: RBC.UA
Міжнародні резерви Китаю виросли за підсумками I кварталу поточного року на 47,9 млрд дол і склали майже 2,5 трлн дол. У річному численні зростання цього показника склало 25,25%.

Міжнародні резерви Китаю виросли за підсумками I кварталу поточного року на 47,9 млрд дол і склали майже 2,5 трлн дол. У річному численні зростання цього показника склало 25,25%, передає китайське інформаційне агентство "Сіньхуа" з посиланням на прес-реліз Народного банку КНР.

При цьому обсяг нових банківських кредитів скоротився за аналогічний період на 43% - до 2,6 трлн юанів (380,7 млрд дол.) проти 4,6 трлн юанів (670,6 млрд дол.) за підсумками I кварталу минулого року.

Скорочення банківського кредитування пов'язане зі згортанням китайським урядом заходів зі стимулювання економіки і спробами влади дещо остудити "кредитний бум", щоб економіка країни могла відновитися. Таким чином Центробанк намагається дисциплінувати банківський сектор країни, зменшуючи необхідність піднімати облікову ставку для стримування інфляції.

"Обсяг виданих банківських кредитів виявився нижчим за прогнози експертів, засвідчуючи про те, що заходи, що вживаються ЦБ КНР працюють", - відзначає економіст Industrial And Commercial Bank Of China Ши Юйчень. "Оскільки обсяг виданих кредитів знижується, у Народного банку Китаю буде більше можливостей для маневрування. Думаю, що облікова ставка в країні буде підвищена не раніше III кварталу, та й то підвищення, швидше за все, буде чисто символічним", - вважає експерт.

У свою чергу, економіст China Merchants Bank Сюй Бяо, коментуючи розмір золотовалютних запасів КНР, підкреслив, що приплив капіталу в країну триває. "Якщо Народний банк Китаю розширить коридор коливань курсу юаня, приплив спекулятивного капіталу в країну продовжиться. Однак я думаю, що зараз імовірність зміни курсу юаня невелика", - вважає експерт. За його словами, подальше зростання золотовалютних запасів і приплив капіталу в країну в кінцевому підсумку призведе до подальшого посилення грошової політики Піднебесної.

Нагадаємо, що Китай в даний час є найбільшим у світі власником золотовалютних резервів. Запаси КНР більш ніж у два рази перевершують ЗВР Японії, яка посідає друге місце в світі за даним показником. Росія, накопичивши майже 450 млрд дол., за рівнем міжнародних резервів міцно займає третє місце.