ua en ru

Місцеві вибори-2015: до Київської облради проходять 7 партій, БПП - лідер

Місцеві вибори-2015: до Київської облради проходять 7 партій, БПП - лідер Вже можна говорити про деякі результати місцевих виборів
Остаточні підсумки голосування на місцевих виборах 25 жовтня ще підраховуються, але вже можна підвести попередні результати.

Остаточні підсумки голосування на місцевих виборах 25 жовтня ще підраховуються, але вже можна підвести попередні результати.

Перше - про явку.

Мешканці Київської області виявилися одними з найбільш відповідальних - явка виборців на Київщині склала майже 50%. Трохи більшу дисциплінованість показали декілька областей Західної України. У Києві ж явка трохи перевищила 40%, а у цілому по Україні - 46,6%. Багато зазначають про те, що це майже рекордно низькі показники. Але, думаю, як для місцевих виборів, - це чудовий результат. Ніхто навіть не враховує той факт, що місцеві вибори в Україні ніколи не проходили у відриві від парламентських. Тільки з цієї причини українці раніше досить активно брали участь у виборі місцевої влади.

Друге - про результати.

Політична конкуренція у Києві була досить сильною: на 120 місць у міськраді претендували майже 3000 кандидатів від 40 партій. Виходячи з останніх результатів, за якими вже можна судити про більш-менш ясну картину, у міськраду Києва проходить всього 5 з 40 політичних сил: БПП "Солідарність", Об'єднання "Самопоміч", ВО "Батьківщина", "Свобода" та Українська партія "Єдність".

При цьому за БПП "Солідарність" може закріпитися 44% місць у Київраді (53 депутати), за Об'єднанням "Самопоміч" - 16,7% (20 депутатів), ВО "Батьківщина" - 14% (17 депутатів), Українська партія "Єдність" і "Свобода" набирають - по 12,5% (по 15 депутатів).

Місцеві вибори-2015: до Київської облради проходять 7 партій, БПП - лідер

У Київській обласній раді за перемогу боролися 14 партій, з 819 кандидатів на виборах жителям Київської області необхідно було обрати лише 84. Для порівняння - попередній депутатський корпус облради складався з 147 депутатів.

За останніми даними, у Київську обласну раду проходить 7 політичних партій - БПП "Солідарність", "Батьківщина", Об'єднання "Самопоміч", Радикальна партія Олега Ляшка, "Свобода", "Наш Край" і "УКРОП". І швидше за все, ситуація не зміниться.

У перерахунку на мандати в Київській облраді, БПП "Солідарність" може набрати близько 30% (25 депутатів), ВО "Батьківщина" - майже 24% (20 депутатів), "Самопоміч" - майже 12% (10 депутатів), Радикальна партія Олега Ляшко - 8% (7 депутатів), "УКРОП" і "Наш Край" - 9,5% (по 8 депутатів) і "Свобода" - 7% (6 депутатів).

Місцеві вибори-2015: до Київської облради проходять 7 партій, БПП - лідер

Як зазначили спостерігачі, суттєвих порушень, які могли б вплинути на результати виборів або визнання їх такими, що не відбулись, на окремих дільницях, зафіксовано не було.

Залишається стежити за формуванням коаліцій у місцевих радах. Думаю, буде цікаво.