Місцеві вибори-2015: до Київської облради проходять 7 партій, БПП - лідер
Остаточні підсумки голосування на місцевих виборах 25 жовтня ще підраховуються, але вже можна підвести попередні результати.
Перше - про явку.
Мешканці Київської області виявилися одними з найбільш відповідальних - явка виборців на Київщині склала майже 50%. Трохи більшу дисциплінованість показали декілька областей Західної України. У Києві ж явка трохи перевищила 40%, а у цілому по Україні - 46,6%. Багато зазначають про те, що це майже рекордно низькі показники. Але, думаю, як для місцевих виборів, - це чудовий результат. Ніхто навіть не враховує той факт, що місцеві вибори в Україні ніколи не проходили у відриві від парламентських. Тільки з цієї причини українці раніше досить активно брали участь у виборі місцевої влади.
Друге - про результати.
Політична конкуренція у Києві була досить сильною: на 120 місць у міськраді претендували майже 3000 кандидатів від 40 партій. Виходячи з останніх результатів, за якими вже можна судити про більш-менш ясну картину, у міськраду Києва проходить всього 5 з 40 політичних сил: БПП "Солідарність", Об'єднання "Самопоміч", ВО "Батьківщина", "Свобода" та Українська партія "Єдність".
При цьому за БПП "Солідарність" може закріпитися 44% місць у Київраді (53 депутати), за Об'єднанням "Самопоміч" - 16,7% (20 депутатів), ВО "Батьківщина" - 14% (17 депутатів), Українська партія "Єдність" і "Свобода" набирають - по 12,5% (по 15 депутатів).
У Київській обласній раді за перемогу боролися 14 партій, з 819 кандидатів на виборах жителям Київської області необхідно було обрати лише 84. Для порівняння - попередній депутатський корпус облради складався з 147 депутатів.
За останніми даними, у Київську обласну раду проходить 7 політичних партій - БПП "Солідарність", "Батьківщина", Об'єднання "Самопоміч", Радикальна партія Олега Ляшка, "Свобода", "Наш Край" і "УКРОП". І швидше за все, ситуація не зміниться.
У перерахунку на мандати в Київській облраді, БПП "Солідарність" може набрати близько 30% (25 депутатів), ВО "Батьківщина" - майже 24% (20 депутатів), "Самопоміч" - майже 12% (10 депутатів), Радикальна партія Олега Ляшко - 8% (7 депутатів), "УКРОП" і "Наш Край" - 9,5% (по 8 депутатів) і "Свобода" - 7% (6 депутатів).
Як зазначили спостерігачі, суттєвих порушень, які могли б вплинути на результати виборів або визнання їх такими, що не відбулись, на окремих дільницях, зафіксовано не було.
Залишається стежити за формуванням коаліцій у місцевих радах. Думаю, буде цікаво.