Меркель: У Греції є шанс подолати боргову кризу

Канцлер Німеччини Ангела Меркель хоче, щоб Греція залишилася членом єврозони. В інтерв'ю чеським ЗМІ німецький політик зазначила, що Афіни довго йшли шляхом реформ, і тепер отримали шанс на подолання боргової кризи, хоча для цього країні доведеться піти на додаткові заходи економії

Канцлер Німеччини Ангела Меркель хоче, щоб Греція залишилася членом єврозони. В інтерв'ю чеським ЗМІ німецький політик зазначила, що Афіни довго йшли шляхом реформ, і тепер отримали шанс на подолання боргової кризи, хоча для цього країні доведеться піти на додаткові заходи економії.

"Узгоджена програма реструктуризації грецьких боргів була проведена належним чином, і Греція отримала шанс на подолання кризи. Я не прагну прикрасити дійсність: На Афіни все ще чекає важка робота, хоча значна частина дистанції вже позаду", - цитує Reuters
слова німецький канцлер. Меркель висловила сподівання, що Греція та інші країни єврозони будуть виконувати зобов'язання щодо скорочення бюджетного дефіциту.

Глава уряду Німеччини додала, що не бачить альтернативи програмі серйозних комплексних структурних реформ, які повинні торкатися всі сфери: починаючи від сфери державних фінансів і закінчуючи реформами ринку праці. За її словами, проведення адміністративних реформ і вживання заходів по оптимізації процесу збору податків є нагальною необхідністю.

У ЄС розуміють, що проблеми окремих країн єврозони повинні вирішуватися комплексно. На думку Меркель, бюджетний пакт, підписаний 2 березня 2012 р. в Брюсселі представниками урядів 25 з 27 держав - членів Європейського союзу, є значимим кроком на шляху до єдиної фіскальної політики на території блоку. За словами Меркель, було великою помилкою те, що європейські лідери не домовилися про створення фіскального союзу раніше, під час введення єдиної європейської валюти - євро.

Німецький канцлер сподівається, що уряди європейських держав будуть дотримуватися узгоджених положень бюджетного пакту. "Нідерланди все ще працюють над бюджетними показниками. Іспанія обіцяє знизити бюджетний дефіцит в 2013 р. до 3% ВВП. Я впевнена, що всі країни зможуть досягти цільових показників щодо скорочення дефіциту бюджетів", - сказала Меркель.

За словами німецького канцлера, зараз урядам європейських держав необхідно дотримуватися встановлених значень за рівнем держборгу і намагатися залишатися в рамках узгоджених параметрів. "Крім того, нам слід домовитися на європейському рівні про більш загальних положеннях, що стосуються, наприклад, зниження безробіття серед молоді. Кожна держава регіону буде самостійно працювати над бюджетом, дотримуючись при цьому загальних європейських пріоритетних ліній і залишаючись в рамках узгоджених кордонів", - додала Меркель.

Бюджетний пакт Євросоюзу, що передбачає напівавтоматичне застосування санкцій щодо держав - членів ЄС, які порушують бюджетну дисципліну. Положення договору передбачають необхідність збалансованого або профіцитного бюджету в державах - членах ЄС. Іншими словами, їх річний структурний дефіцит не повинен перевищувати 0,5% від номінального ВВП. Відповідна норма повинна бути включена в законодавство країн-членів, переважно на конституційному рівні, протягом року з моменту вступу в силу бюджетного пакту. Нагляд над включенням цього положення до національного законодавства покладається на Суд Євросоюзу, рішення якого носять зобов'язуючий характер. З 25 країн-членів ЄС свої підписи під документом не поставили лише голови Чехії та Великобританії. Зазначимо, що пакт, покликаний допомогти регіону вийти з боргової кризи, носить юридично зобов'язуючий характер, він вступить в силу після того, як документ ратифікують щонайменше 12 держав - членів єврозони.

Паралельно з цим в ЄС було вжито заходів щодо забезпечення загальноєвропейської фінансової стабільності. Раніше Єврогрупа прийняла рішення збільшити сумарний кредитний потенціал антикризових фондів EFSF і ESM з поточних 500 млрд до 800 млрд євро. Рішення Єврогрупи було ухвалене за підсумками відбулася 30 березня 2012 р. зустрічі в Копенгагені. Збільшення антикризових фондів Європейського союзу до 800 млрд євро буде сприяти відновленню довіри до єврозони, вважає комісар ЄС з економіки та фінансів Оллі Рен. Він привітав рішення групи. 

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top