ua en ru

Меркель: Треба дати Греції стати на ноги

Автор: RBC.UA
Канцлер ФРН Ангела Меркель переконана в тому, що Греція, незважаючи на глибоку боргову кризу, повинна зберегти єдину європейську валюту. Про це Меркель заявила після закінчення зустрічі з головою Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу в Брюсселі, повідомляє Deutsche Welle.

Канцлер ФРН Ангела Меркель переконана в тому, що Греція, незважаючи на глибоку боргову кризу, повинна зберегти єдину європейську валюту. Про це Меркель заявила після закінчення зустрічі з головою Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу в Брюсселі, повідомляє Deutsche Welle.

"Я бачу необхідність в тому, щоб Греція залишилася в зоні євро",- сказала канцлер. За її словами, необхідно надати Греції шанс знову стати на ноги. Ангела Меркель також повідомила, що уряд ФРН чекає висновку по Греції від "трійки" - експертів Єврокомісії, Європейського Центробанку (ЄЦБ) і Міжнародного валютного фонду (МВФ), але зазначила, що поки невідомо, чи буде ця доповідь готова до наступного саміту ЄС, що запланований на 17-18 жовтня.

Також Ангела Меркель заявила, що її країна готова змінити базові договори Європейського Союзу, якщо буде потрібно створити нові структури для подолання боргової кризи.

З приводу другого пакету фінансової допомоги Греції, узгодженого під час кризового саміту ЄС 21 липня, Меркель сказала, що "потрібно буде подивитися, наскільки ця програма все ще актуальна, враховуючи нинішню ситуацію в Греції". У зв'язку з глибокою кризою в Греції частина експертів вже давно висловлюють думки, згідно з яким другого пакету допомоги Афінам в обсязі 109 млрд євро може виявитися недостатньо.

Зазначимо, американський фінансист Джордж Сорос висловлював думку, що ЄС має розробити процедуру виходу Греції з єврозони, що дозволить не переносити бюджетні проблеми однієї країни на весь Євросоюз.

Також Ангела Меркель і Жозе Мануель Баррозу закликали Нідерланди та Словаччину схвалити рішення про реформування Європейського фонду фінансової стабільності (EFSF). Нідерланди і Словаччина - останні дві держави зони євро, які досі не зробили цього.

Сьогодні повідомлялося, що комісія інспекторів Євросоюзу, МВФ і ЄЦБ, відома як "трійка", швидше за все, дасть "зелене світло" життєво важливого траншу допомоги Греції, але Афінам не потрібно сприймати це як належне, а необхідно спочатку показати, що вони готові проводити реформи. "Ми робимо прогрес, але повільний. Основна причина в тому, що їм (уряду) потрібно більше часу. Досі ми не завершили переговори по жодному з ключових питань", - повідомив Reuters співробітник комісії. На запитання, чи є шанс, що шостий транш допомоги обсягом 8 млрд євро не буде перерахований до Греції, чиновник сказав: "Завжди є ризик, проведення наступного траншу допомоги Греції не може вважатися самим собою зрозумілим. Але я вірю, що врешті-решт, ми зробимо це ".

Переговори між Афінами і комісією інспекторів, що відновила перевірку бюджету Греції минулого тижня, значною мірою просунулися в області структурних реформ та проекту бюджету на 2012 р., сказав представник комісії.

3 жовтня стало відомо, що Греція не вкладається в рамки бюджетного дефіциту, узгодженого з європейськими кредиторами і МВФ. У заяві міністра фінансів за підсумками засідання уряду, де затвердили проект бюджету на 2012 р. сказано, що дефіцит бюджету Греції в цьому році очікується на рівні 25,2 млрд дол, це майже на два млрд більше, ніж узгоджений кредиторами дефіцит (23,1 млрд дол). При цьому, показник дефіциту на 2011 р. переглянуто з 7,6% ВВП до 8,5% ВВП, а на 2012 рік - з 6,5% ВВП до 6,8% ВВП.

Також повідомлялося, що Міністерство фінансів Греції "по суті" погодило всі питання з "трійкою" міжнародних кредиторів республіки.

25 вересня міністр фінансів Греції Евангелос Венізелос на зустрічі членів МВФ у Вашингтоні заявив, що влада Греції зроблять все залежне, щоб утриматися в єврозоні та уникнути дефолту.

Як відзначав колишній член правління і ради керуючих ЄЦБ Юрген Штарк, Греція отримає новий кредитний транш, тільки якщо зможе виконати всі умови кредиторів. Нагадаємо, міністри фінансів і глави центральних банків країн, що входять до Міжнародного валютного фонду (МВФ), заявили, що країни єврозони і МВФ зроблять все, щоб вирішити боргову кризу та забезпечити фінансову стабільність в зоні євро в цілому. У той же час глава МВФ Крістін Лагард вважає, що грошей фонду не вистачить на вирішення проблем, що можуть виникнути через кризу.

Щоб врятувати країну від банкрутства в 2010 р. ЄС і МВФ виділили Афінам кредитний транш розміром в 110 млрд євро, зажадавши у відповідь проведення структурних реформ і впровадження пакета заходів жорсткої економії. Проте нині кредитори незадоволені фінансовими результатами Греції, чий держборг перевищує 160% від обсягу ВВП, і тому сумніваються в доцільності видачі додаткового траншу в 109 млрд євро.