ua en ru

Мер Вільнюса має намір придбати у грецького уряду кілька островів

Автор: RBC.UA
Мер литовської столиці Вільнюса Артурас Зуокас виступив з пропозицією придбати у грецького уряду кілька островів за помірну плату.

Мер литовської столиці Вільнюса Артурас Зуокас виступив з пропозицією придбати у грецького уряду кілька островів за помірну плату. Відомості про екстравагантну ідею мера Вільнюса стали відомі з повідомлення видання LNK Žinios.

За даними газети, на колишніх грецьких островах Зуокас намір побудувати бізнес-центри і туристичні зони.

За оцінкою градоначальника, невеликі незаселені масиви суші, що належать балканській державі, коштують не більше 5 мільйонів доларів кожен. Зуокас не виключає, що острови можуть обійтися литовській державі навіть дешевше.

Серед переваг територіального прирощення для Литви експерти називають підтримку ЄС. Острови розташовуються усередині цього наддержавного утворення, так що Брюссель буде змушений надати допомогу в їх освоєнні.

До теперішнього часу серед грецьких політиків немає згоди з питання "торгівлі землею". Декількома днями раніше прем'єр країни Антоніс Самаріс заявив, що відчуження нежилих островів можливе при дотриманні ряду умов. Але потім слова політика були спростовані прес-службою уряду. У суспільній думці балканської країни ідея продажу островів не користується популярністю.

Греція належить до числа держав, що більше від інших постраждали від світової фінансової кризи. Рівень життя в балканській країні знизився з 2008 року на 35%. У випадку, якщо Афіни змушені будуть покинути зону євро, середній дохід на душу населення обрушиться ще на 70%.

Нагадаємо, днями прем'єр-міністр Греції Антоніс Самарас заявив, що країні потрібно більше часу для проведення реформ.

Відзначимо, 19 серпня ц.р. міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле заявив, що додаткової допомоги Греції не буде. "Викидати гроші в бездонну бочку - безвідповідально. Ми не можемо запускати ще одну програму допомоги", - сказав Шойбле під час відкритого дня уряду.

Згідно з нинішніми умовами надання допомоги Греції, вона має скоротити дефіцит бюджету до 2,1% ВВП в 2014 р. з 9,3% у 2011р. Виділення коштів з боку ЄС і МВФ залежить від успішності проведення в Греції структурних реформ. Проте в тому випадку, якщо Греція не вкладеться в графік реформ, її фінансування може бути припинене, що призведе до дефолту і можливої ​​відмови балканської країни від євро.

ВВП Греції в II кварталі 2012 р. скоротився на 6,2% щодо того ж кварталу минулого року. У I кварталі ц.р. грецька економіка скоротилася на 6,5% в річному численні. Раніше прем'єр-міністр Греції Антоніс Самарас заявив, що економічний спад в країні в 2012 р. може виявитися глибше 7%.