ua en ru

Мегаполіси країн, що розвиваються, лідирують за темпами економічного розвитку

Автор: RBC.UA
Найбільші міста Європи та США поступаються в темпах економічного розвитку мегаполісам країн, що розвиваються. Згідно прогнозам PricewaterhouseCoopers (PwC), через 15 років такі міста, як Сан-Паулу, Шанхай і Мумбаї, зуміють вдвічі, а то і втричі збільшити рівень ВВП, досягнувши економічної потужності Лондона або Парижа, пише РБК daily.

Найбільші міста Європи та США поступаються в темпах економічного розвитку мегаполісам країн, що розвиваються. Згідно прогнозам PricewaterhouseCoopers (PwC), через 15 років такі міста, як Сан-Паулу, Шанхай і Мумбаї, зуміють вдвічі, а то і втричі збільшити рівень ВВП, досягнувши економічної потужності Лондона або Парижа, пише РБК daily.

Втім, свої економічні позиції країни Старого Світу вже здали. У опублікованому PwC рейтингу найбільших міст світу за рівнем ВВП, що генерується, до першої тридцятки увійшли чотири європейські мегаполіси. Ними виявилися столиці Франції, Великобританії, Іспанії та Росії. Значні перспективи зростання з них має лише Москва, що зайняла 15-е місце. У дослідженні стверджується, що до 2025 року вона зможе впритул наблизитися до десятки лідерів і зайняти 12-е місце. «У Москві основною причиною приблизно трипроцентного зростання ВВП стане не людський чинник, а високий в якісному відношенні потенціал економічного розвитку», - заявив керівник відділу макроекономіки PwC Джон Хоксворт.

Проте найбільш вражаючі результати зростання належатимуть сусідам Росії по БРІК. Показати щорічний приріст ВВП приблизно в 6% зуміють найбільші міста Індії та Китаю, що мають поки вельми скромні абсолютні показники. «Порівнявши прогнозоване зростання ВВП в містах з розвиненою економікою і екномікою, що розвивається, в період з 2008 по 2025 рік, можна відмітити різку відмінність в темпах зростання економіки. Наприклад, такі міста, як Шанхай, Пекін та Мумбаї, згідно прогнозам, будуть рости на 6-7% в рік в реальному виразі, тоді як Нью-Йорк, Токіо, Чікаго та Лондон будуть в середньому рости всього на 2% на рік», - вважає пан Хоксворт.

Високий рівень ВВП того або іншого міста не завжди корелює з чисельністю його населення. Наприклад, Мумбаї, що входить в п'ятірку найбільших міст світу, займає поки лише 29-у позицію у рейтингу. Проте підтримувати високі темпи зростання місту вдасться не тільки завдяки розвитку галузей промисловості і сфери послуг, але і зокрема за рахунок приросту жителів. «Крупні китайські та індійські міста є локомотивами економічного зростання цих країн, оскільки саме в них розташовано основне виробництво і саме там ми спостерігаємо найвищі темпи приросту населення, фактично вони тягнуть за собою сільські регіони і всю економіку країни», - упевнений пан Хоксворт.

Згідно підрахункам експертів PwC, минулого року сто найбільших міст планети генерували близько 30% світового ВВП, причому фінансові результати окремо узятих мегаполісів деколи перевищували сукупний ВВП цілих країн. Так, ВВП Токіо або Нью-Йорка (1479 млрд і 1406 млрд дол. відповідно) цілком можуть порівнятися з аналогічними показниками для всієї Канади, Іспанії або навіть Мексики.