ua en ru

Медведєв: РФ погодиться на входження України в МС тільки як повноправного члена

Автор: RBC.UA
Президент Росії Дмитро Медведєв заявив, що Росія може погодитися на входження України до Митного союзу (МС) тільки за умови її повноправного членства.

Президент Росії Дмитро Медведєв заявив, що Росія може погодитися на входження України до Митного союзу (МС) тільки за умови її повноправного членства, передає радіо "Свобода".

"Ми не можемо погодитися на приєднання України за якимись там формулами - "три плюс один", ми двадцять документів підпишемо, а тридцять не будемо", - заявив російський Президент після зустрічі з лідером КНДР Кім Чен Iром.

Медведєв також додав: "Або нехай вступають абсолютно, повністю підписують усе по етапах і стають повноправними членами Митного союзу, беруть з цього всі вигоди і несуть всі обов'язки, або тоді це вже інший шлях".

При цьому Дмитро Медведєв підкреслив, що Росія зацікавлена ​​у вступі України до Митного союзу.

Напередодні, Президент України Віктор Янукович заявив, що незважаючи на плани Україна створити Зону вільної торгівлі (ЗВТ) з Європейським Союзом (ЄС) вже до кінця 2011 р., партнерство з Росією залишається стратегічним пріоритетом для країни.

"Незважаючи на плани створити Зону вільної торгівлі з Європейським Союзом вже в 2011 р., Росія залишиться для України надійним партнером ... Партнерство з Росією і країнами СНД було й залишається нашим стратегічним пріоритетом. Ми зможемо переконати наших партнерів, що економічне партнерство - це найбільш вигідний і перспективний формат наших взаємин, а для України така модель взаємин з Євросоюзом і Росією, а також іншими країнами Митного союзу - це практично реалізація стратегії економічної консолідації на євразійському континенті", - зазначив Президент.

В кінці червня ц.р. Янукович заявив, що Україні потрібно підписувати з Митним союзом рамкову угоду і потім насичувати її змістом. "Навпаки, безумовно, є велика зацікавленість у тому, щоб Україна була в Митному союзі. Але є багато різних причин, чому ми сьогодні не приймаємо це рішення і не розглядаємо. Ми визначили формат участі України у відносинах з Митним союзом - "3+1". Ми вважаємо, що нам треба підписувати зараз рамкову угоду, і потім цю угоду, рамкову, насичувати змістом", - зазначив Янукович.

Раніше, 7 червня ц.р. глава уряду України Микола Азаров на спільній прес-конференції з прем'єр-міністром Росії Володимиром Путіним за підсумками засідання Комітету з економічного співробітництва україно-російської міждержавної комісії заявив, що Україна вивчить можливість приєднання до деяких проектів, які реалізовуватимуться в рамках Митного союзу (МС) Росії, Білорусії і Казахстану. "Ми повинні вивчити весь договірний матеріал Митного союзу і подивитися, до яких конкретно операцій ми можемо приєднатися для того, щоб полегшити умови торгівлі", - сказав він.

Зазначимо, що приєднання України до Митного союзу суперечить її планам щодо інтеграції в ЄС. У зв'язку з цим українська влада виключає таку перспективу. Разом з тим, розглядається питання створення зони вільної торгівлі з країнами-учасниками Митного союзу.

Нагадаємо, 6 червня Янукович підписав розпорядження № 190/2011-рп про створення Робочої групи з питань розвитку взаємодії України з Митним союзом Республіки Білорусь, Республіки Казахстан та Російської Федерації, і призначив її керівником міністра закордонних справ України Костянтина Грищенка. Також Президент доручив робочій групі підготувати та внести у двомісячний строк пропозиції щодо стратегії розвитку взаємодії України з Митним союзом у форматі «3+1».

Що стосується ЗВТ, то Європейський Союз має намір, як і раніше підтримувати реформаторські зусилля уряду України та її громадян. Успіхи в політиці та економіці країни, досягнуті за 20 років незалежності, будуть зафіксовані в новій амбіційній угоді про асоціацію, яка включає поглиблену і всеохоплюючу зону вільної торгівлі. Про це писав голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу у своїй статті у виданні "Дзеркало тижня. Україна".

Раніше Кабмін затвердив план заходів щодо збільшення переваг та мінімізації негативних наслідків створення ЗВТ України з ЄС.

Нагадаємо, 23 травня прем'єр-міністр України Микола Азаров відзначив важливість укладення угод про ЗВТ і з Європейським Союзом, і з Білоруссю, Росією, Казахстаном. Він додав, що для України співпраця важлива і зі Сходом, і Заходом, оскільки товарообіг з Росією складає 30%, і з ЄС також майже 30%.