ua en ru

МЕА: США обійдуть Росію у виробництві газу до 2017 р

Автор: RBC.UA
Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) оновило власний прогноз, передбачивши, що США стануть найбільшим виробником газу в світі замість Росії в 2017 р.

Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) оновило власний прогноз, передбачивши, що США стануть найбільшим виробником газу в світі замість Росії в 2017 р., повідомляє Reuters.

"США, за прогнозами, будуть одним із найбільших джерел зростання пропозиції аж до 2017 року за рахунок буму видобутку газу всупереч важкому цінового клімату ... що дозволить США трохи обігнати Росію", - йдеться в доповіді МЕА, опублікованій у вівторок.

В кінці травня МЕА пророкувало, що США стануть найбільшим в світі виробником газу до 2035 року.

За розрахунками агентства, в 2017 році видобуток газу в США виросте до 769 млрд куб. м з 653 млрд в 2011 році, а видобуток в Росії виросте до 757 млрд куб. м з 659 млрд. Водночас попит в США виросте до 779 млрд куб. м з 690 млрд в 2011 році, ідеться в доповіді.

На думку МЕА, до 2017 року газ замість вугілля стане найважливішим паливом для американських електростанцій і США зможуть експортувати ЗПГ з колишніх імпортних терміналів на узбережжі Мексиканської затоки.

"(Європейська) промисловість стикається з тим, що ціна газу в три-чотири рази вища, ніж в США, які стають новим конкурентом для європейської нафтохімічної промисловості та виробників добрив. На відміну від американських конкурентів, європейські підприємства не побачать вигоди від низьких цін на газ , викликаних видобутком сланцевого газу ", - говориться в доповіді.

За розрахунками агентства, в 2017 році світовий попит на газ зросте на 576 млрд куб. м до 3,94 млрд, причому Китай забезпечить чверть цього росту і забере до цього часу третє місце в світі за споживанням газу після США і Росії.

Нагадаємо, раніше МЕА прогнозувало, що попит на природний газ до 2035 р. може зрости більш ніж на 50% порівняно з 2010 р., якщо газові родовища будуть розроблятися відповідно до принципів ефективності, економічної доцільності та екологічності. При цьому газ посяде друге місце після нафти як первинне джерело енергії, витіснивши вугілля на третє місце.

МЕА також прогнозувало зниження частки Росії та країн Близького Сходу у світовій газовій торгівлі з 45% в 2010 р. до 35% в 2035 р. У Європі, де сланцевий газ відіграє меншу роль, ніж традиційний, зростання його видобутку, проте, компенсує зниження виробництва традиційного газу.

Нагадаємо, в січні 2011 р. експерти МЕА давали прогноз, що світових запасів природного газу вистачить на 250 років.

На думку експертів, Україна в найближчі декілька років може вийти на промисловий видобуток нетрадиційного газу на рівні 20 млрд куб. м щорічно. Раніше Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Джон Теффт висловив думку, чтоУкраіна може стати експортером газу завдяки розробці сланцевих родовищ. Як повідомлялося, Україна сподівається розпочати промисловий видобуток сланцевого газу на двох перспективних родовищах в 2017 р.