МЕА прогнозує уповільнення зростання провідних економік

Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) виключає можливість повторної рецесії в розвинених країнах в найближчі місяці, однак прогнозує уповільнення їх економічного зростання. Про це повідомив начальник департаменту МЕА з нафтової промисловості і ринків Девід Файф.

Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) виключає можливість повторної рецесії в розвинених країнах в найближчі місяці, однак прогнозує уповільнення їх економічного зростання. Про це повідомив начальник департаменту МЕА з нафтової промисловості і ринків Девід Файф на зустрічі міністрів енергетики і голів провідних світових енергетичних компаній, що входять в ділова рада МЕА з енергетики, передає Associated Press.

Коментуючи можливість повторної рецесії в провідних економіках світу, Файф зазначив, що при такому сценарії попит на нафту залишиться незмінним. Проте, за його словами, в МЕА не вважають цей варіант розвитку подій найбільш вірогідним.

При цьому Файф підтвердив наведений тиждень тому прогноз МЕА, згідно з яким зростання попиту на нафту та нафтопродукти в 2012 р. складе 1,3 млн бар. на добу, і закликав виробників "чорного золота" відмовитися від скорочення виробництва.

За оцінками МЕА очікується, що попит на нафту і похідні енергоносії у світі в 2011р. може скласти 89,2 млн бар./день, що на 1 млн бар./день перевищить показник їх споживання в 2010 р.

Також в доповіді МЕА повідомляється, що нафтовидобуток в світі за підсумками вересня 2011 р. зменшився на 300 тис. бар. і склав 88,7 млн бар./день, включаючи видобуток нафти і газового конденсату. Видобуток нафти в світі у вересні знизився в основному через скорочення нафтовидобутку в країнах поза ОПЕК. У той же час видобуток нафти в країнах ОПЕК у вересні знизився незначно - до 30,15 млн бар./день. При цьому скорочення нафтовидобутку в Саудівській Аравії і Нігерії  було компенсоване відновленням нафтовидобутку в Лівії. На початок жовтня видобуток нафти в Лівії становив близько 350 тис. бар./день. Очікується, що до кінця року Лівія буде видобувати близько 600 тис. бар. нафти щодня.

Раніше Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) знизила прогноз зростання світового споживання нафти на 2011 р. на 150 тис. барелів на добу (14,1%) у порівнянні з серпневим прогнозом - до 1,06 млн бар./добу. Прогноз зростання споживання на 2012 р. був знижений на 40 тис. барелів на добу - до 1,27 млн. У зв'язку з ослабленням економіки США зростання споживання в 2012 р. може скоротитися ще на 200 тис. барелів на добу.

Раніше Управління енергетичної інформації США (EIA) також знизило прогноз зростання світового споживання нафти в 2012 р. через повільне економічне зростання. На думку EIA, споживання в 2012 р. року зросте на 1,39 млн барелів на добу (на 1,6%), що на 250 тис. барелів на добу (12%) нижче прогнозу, зробленого в серпні.

Наприкінці вересня МВФ знизив прогноз по зростанню світової економіки в 2011 р. і 2012 р. до 4%. До цього МВФ прогнозував зростання світового ВВП на 4,3% у 2011р. і на 4,5% - в 2012 р. Одночасно експерти МВФ висловили заклопотаність діями європейських політиків, які не вживають необхідних кроків для стримування боргової кризи, що штовхає Грецію до дефолту.

Нагадаємо, міжнародне рейтингове агентство Fitch знизило прогноз по зростанню ВВП країн з розвиненою економікою на 2011-2013 рр.. у зв'язку з тим, що їх показники за II квартал 2011 р. виявилися гіршими за очікування. Зростання світової економіки в 2011 р. складе 2,6% проти прогнозованого раніше рівня в 3,1%, в 2012 р. світовий ВВП зросте лише на 2,7% проти 3,4%, в 2013 р. - на 3,1 % проти 3,4%.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся