МЕА знизило прогноз зростання споживання нафти в 2013 р

Експерти Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) трохи знизили власний прогноз зростання споживання нафти і нафтопродуктів світовою економікою в 2013 р. Щомісячна доповідь МЕА про стан і перспективи світового ринку нафти була опублікована сьогодні в Парижі.

Експерти Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) трохи знизили власний прогноз зростання споживання нафти і нафтопродуктів світовою економікою в 2013 р. Щомісячна доповідь МЕА про стан і перспективи світового ринку нафти була опублікована сьогодні в Парижі.

Очікується, що в 2013 р. споживання нафти світовою економікою збільшиться щодо попереднього року на 795 тис. барр./день і складе близько 90,6 млн бар./день. Місяцем раніше передбачалося, що споживання нафти світовою економікою в 2013 р. перевищить показник попереднього року на 820 тис. бар./день. Таким чином, прогноз зростання споживання нафти був знижений на 25 тис. бар./день, випливає з даних МЕА.

Читайте також: Попит на нафту в 2013 р. підвищиться на 0,9%, - ОПЕК

Нафтовидобуток у світі за підсумками березня 2013 р. зменшився щодо попереднього місяця на 120 тис. бар.

У тому числі видобуток сирої нафти в країнах ОПЕК у березні знизився на 140 тис. бар./день. У березні зменшили видобуток нафти Нігерія, Лівія і Іран, в результаті чого видобуток нафти ОПЕК скоротилася до 30,44 млн бар./день, зазначено в доповіді МЕА.

Разом з тим країни поза ОПЕК у березні збільшили власний нафтовидобуток, що за підсумками I кварталу склало більше 54 млн бар./день. За підсумками I кварталу 2013 нафтовидобуток країн поза ОПЕК на 650 тис. барр./день перевищив показник за I квартал 2012 р.

Очікується, що за підсумками 2013 р. відновиться експорт нафти з Південного Судану, в результаті чого країни поза ОПЕК будуть поставляти на світовий ринок близько 54,4 млн бар. нафти щодня, що на 1,1 млн бар./день перевищить підсумковий показник 2012р., прогнозують представники МЕА.

Промислові запаси сирої нафти і нафтопродуктів в країнах ОЕСР в лютому 2013 р. знизилися в порівнянні з попереднім місяцем на 32,9 млн бар. і склали 2,664 млрд бар. У тому числі запаси нафтопродуктів в країнах ОЕСР в лютому через скорочення обсягів нафтопереробки зменшилися на 29,0 млн бар.

Читайте також: Ціни на нафту в І кварталі - WTI зростає, Brent падає

На закінчення лютого запаси нафти і нафтопродуктів в країнах ОЕСР відповідали 31,1 дня споживання, що було на 0,2 дня менше, ніж місяцем раніше, зазначено в доповіді МЕА.

Нагадаємо, попередні шість місяців промислові запаси сирої нафти і нафтопродуктів в країнах ОЕСР залишалися вище свого середньостатистичного рівня за останні п'ять років.

Нагадаємо, ОПЕК свій прогноз зростання попиту на нафту в 2013 р. вчора підвищила на 0,9%.

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся