ua en ru

Майліс Репс: ПАРЄ не планує застосовувати санкції до України

Автор: RBC.UA
Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) не має наміру застосовувати санкцій до України. Про це заявила співдоповідач моніторингового комітету ПАРЄ Майліс Репс.

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) не має наміру застосовувати санкцій до України. Про це заявила співдоповідач моніторингового комітету ПАРЄ Майліс Репс.

В інтерв'ю Deutsche Welle, вона сказала, що санкції - це крайній захід, що не сприятиме побудові діалогу.

"Ні в кого немає наміру застосовувати санкції. Це лише крайня захід, що не сприятиме побудові хорошого діалогу. Причиною того, що в останній резолюції зазначено, що така можливість враховується, є те, що Асамблея відчуває дуже незначний діалог і прогрес. Сподіваюся, Україна намагається поліпшити ситуацію на благо всього народу. Співдоповідачі тільки допомагають і підкреслюють недоліки і позитивні тенденції. Тобто, яким чином Україна виконає взяті на себе зобов'язання, залежить від неї самої", - сказала Майліс Репс.

Вона зазначила, що ПАРЄ "лише підкреслює, якщо вибрані шляху не відповідають міжнародним вимогам і стандартам" і додала: "Тому я сподіваюся, що нам не потрібно буде починати детальне обговорення санкцій".

Останнім часом ПАРЄ кілька разів загрожувала Україні санкціями.

9 березня, ПАРЄ висловлювала занепокоєння відсутністю прогресу у виконанні Україною останньої резолюції ПАРЄ, де йшла мова про декриміналізацію статей КК, за якими були засуджені екс-прем'єра Юлії Тимошенко, екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко та інші колишні посадові особи. У ПАРЄ наголосили, що моніторинговий комітет буде пильно стежити за ситуацією і якщо вимоги асамблеї не будуть виконані, комітет може запропонувати ввести санкції проти України.

Пізніше Маіліс Репс уточнила, що Україну можуть позбавити права голосу в рамках ПАРЄ.

26 січня з. р. ПАРЄ прийняла резолюцію про стан демократії в Україні, в якій вимагає виключити з Кримінального кодексу статті, по яких були засуджені колишні державні чиновники.

Позавчора, 11 квітня ВР прийняла постанову про виконання Резолюції ПАРЄ. Постанова затверджує план заходів щодо реалізації положень укладення ПАРЄ про вступ України в РЄ та резолюції ПАРЄ щодо функціонування демократичних інститутів в Україні і рекомендує Президенту, Кабміну і профільним комітетам ВР посилити контроль за виконанням резолюції.

План реалізації висновків ПАРЄ припускав, серед іншого, прискорення підготовки проекту Кримінально-процесуального кодексу до другого читання. КПК депутати прийняли цієї ночі, однак відхилили поправку, якою пропонувалося виключити з Кримінального кодексу України статті 364 і 365. За статтею 365 засуджена на 7 років і на даний момент відбуває покарання у Качанівській колонії екс-прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко.

Парламентська асамблея - один з двох головних статутних органів Ради Європи, консультативний орган, що складається з представників парламентів всіх держав-членів. ПАРЄ є найстаршим в Європі органом міжпарламентської співпраці.