ua en ru

Машинобудування України за 8 міс. збільшило виробництво на 32,7%

Автор: RBC.UA
Приріст виробництва у машинобудівній галузі України за 8 міс. 2010 р. склав 32,7%. Про це повідомляє прес-служба Міністерства промислової політики України.  Підприємствам сфери діяльності Мінпромполітики України з січня по серпень вдалося збільшити обсяги виробництва на 57%.

Приріст виробництва у машинобудівній галузі України за 8 міс. 2010 р. склав 32,7%. Про це повідомляє прес-служба Міністерства промислової політики України.

Підприємствам сфери діяльності Мінпромполітики України з січня по серпень вдалося збільшити обсяги виробництва на 57%.
Лідером у нарощуванні обсягів виробництва є залізничне машинобудування. У серпні 2010 р. випуск залізничного рухомого складу збільшився більш ніж в 6 разів (відповідно до серпня 2009 р.). Таким чином, виробництво українських вагонів досягло максимуму для галузі не тільки в Україні, але і країнах СНД.

За результатами роботи 8 міс. ВАТ "Азовзагальмаш" реалізовано 7 тис. вагонів, ВАТ "Крюківський вагонобудівний завод" - більше 5 тис. вагонів, ВАТ "Стахановський вагонобудівний завод" (більше 4,5 тис. вагонів) і ВАТ "Дніпровагонмаш" (майже 2,8 тис. вагонів).
Частка поставок продукції українського залізничного машинобудування на експорт складає більше 65%.

Нагадаємо, 17 червня ц.р. міністр промислової політики Дмитро Колесников заявив, що протягом цього року падіння в машинобудівній галузі зупиниться, а в 2011-2013 гг. почнеться поступове зростання з темпом 3-5%.

Д.Колесников тоді повідомляв, що вагоме місце в машинобудівній галузі займає залізничне машинобудування, проте загальна ступінь зносу основних фондів складає 56%, у тому числі рухомого складу 68%. Тоді міністр висловив надію, що Міністерство транспорту для оновлення залізничного рухомого складу та ефективної роботи залізничного транспорту залізниць України, закупить 200 пасажирських вагонів, 5000 вантажних вагонів, 51 одиницю тягового рухомого складу, які будуть виготовлені на вітчизняних машинобудівних підприємствах.

Крім того, Д.Колесников нагадав, що в рамках виконання рішень міжурядової українсько-білоруської комісії з торговельно-економічного співробітництва та відповідно до програми співробітництва з організації пасажирського вагонобудування в Білорусі Мінпромполітики разом з ВАТ "Крюківський вагонобудівний завод" і білоруською стороною проводить роботи з організації спільного підприємства із будівництва пасажирських вагонів у Білорусі на базі РУП "Гомельський ВРЗ".