ua en ru

Березнева інфляція в Китаї зросла до 3,6%

Автор: RBC.UA
Індекс споживчих цін у Китаї в квітні виріс на 3,6% порівняно з відповідним періодом минулого року, дещо прискорившись з 3,2% у лютому. Основним чинником зростання цін виступило збільшення вартості продуктів харчування і палива.

Індекс споживчих цін у Китаї в квітні виріс на 3,6% порівняно з відповідним періодом минулого року, дещо прискорившись з 3,2% у лютому. Основним чинником зростання цін виступило збільшення вартості продуктів харчування і палива, передає телеканал "Росія 24".

Економісти, опитані Reuters, прогнозували зростання споживчих цін у Китаї на 3,3% минулого місяця.

Ціни на продовольство зросли на 7,5% р/р, найбільше зросли ціни на свинину (+11,3%) і свіжі овочі (+20,5%). Основні види палива подорожчали в середньому на 7,6%. Зараз літр A-92 в середньому обходиться автолюбителям в 8,5 юанів.

Але в цілому рівень зростання цін другий місяць поспіль залишається нижче встановленого урядом рівня в 4,0% (у січні було 4,5%). Позитивна динаміка зростання цін знижує ймовірність пом'якшення монетарної політики і подальшого зниження норм резервування. В ході турне по півдню країни прем'єр Держради Вень Цзябао пообіцяв, що уряд докладе всі зусилля, щоб не допустити повторного різкого прискорення темпів зростання цін, які в середині минулого року досягали 6,5%.

Індекс цін виробників, який вказує на подальший розвиток цін, впав у березні на 0,3% порівняно з минулим роком, а в лютому залишався незмінним. Найсильніше (+2,6%) зросли закупівельні ціни на одяг і взуття, в основному завдяки зростанню заробітних плат в цьому секторі.

Інфляційний тиск може посилитися завдяки росту зарплат. Мінімальний рівень оплати праці в Шанхаї - фінансовому центрі країни - починаючи з 1 квітня збільшився на 13% до 1450 юанів.

13 квітня вийдуть дані про темпи зростання ВВП країни. За прогнозами Національної комісії з розвитку і реформ, економіка Китаю в I кварталі виросла на 8,4%.

Нагадаємо, Китай цього року чекає істотне уповільнення економічного зростання. За підсумками 2011 р. Пекін відзвітував про зростання ВВП на 9,2%. Однак до кінця року уповільнення зростання китайської економіки стало очевидним. Експерти Національного бюро статистики КНР відзначають, що уповільнення темпів зростання ВВП пов'язане з посиленням кредитно-грошової політики, що пов'язано із заходами уряду Китаю зі стримування інфляції в країні.

Щоб впоратися з інфляцією і не допустити перегріву економіки, влада підвищує процентні ставки і підвищує резервні вимоги для великих фінансових інститутів. Торік Народний банк Китаю підвищував базові процентні ставки по річних кредитами і депозитами три рази.

Зазначимо, багато аналітиків прогнозують уповільнення зростання китайської економіки в 2012 р. до рівня 8%. Однак, самі влада пішла на більш радикальне зниження орієнтира зростання національної економіки - прем'єр-міністр Вень Цзябао раніше оголосив про цифру 7,5%, щоб дати економіці більше простору для уповільнення, коли уряд буде проводити обіцяні економічні і соціальні реформи в очікуванні майбутньої передачі влади.

Раніше влада Китаю пообіцяла стабілізувати експорт і підтримати імпорт в 2012 р., щоб врівноважити торгівлю, намагаючись змінити баланс економіки та ізолювати її від впливу зниження світового попиту.