ua en ru

Мартін Шульц: ЗВТ між Україною та ЄС є стратегічно важливою для Європи

Автор: RBC.UA
Президент Європарламенту Мартін Шульц називає відносини з Україною дуже важливими для ЄС і зазначає, що зона вільної торгівлі (ЗВТ) в межах угоди про асоціацію з Україною є стратегічно важливою для Європи. Про це він сказав у Брюсселі під час зустрічі з делегацією Національної спілки журналістів України.

Президент Європарламенту Мартін Шульц називає відносини з Україною дуже важливими для ЄС і зазначає, що зона вільної торгівлі (ЗВТ) в межах угоди про асоціацію з Україною є стратегічно важливою для Європи. Про це він сказав у Брюсселі під час зустрічі з делегацією Національної спілки журналістів України, передає радіо "Свобода".

"Глибока та всебічна торгівельна угода між ЄС та Україною в рамках угоди про асоціацію є для нас дуже важливим пунктом, як з економічної точки зору, так і зі стратегічної точки зору, і з точки зору постачання енергетичних ресурсів до ЄС", - сказав він.

За словами Шульца, у європейській політиці сусідства Україна "грає в регіоні Чорного моря ключову роль". "Це дійсно стратегічний партнер для ЄС, тож, окрім питань про справи Юлії Тимошенко та інші справи, співпраця між нами та Україною є дуже важливою", - додав президент Європарламенту.

Шульц також висловив сподівання на те, що наступні парламентські вибори в Україні відповідатимуть міжнародним стандартам. Крім того, він сказав, що вироки колишньому прем'єру Юлії Тимошенко та колишньому міністру внутрішніх справ Юрію Луценку викликають низку питань до української влади.

Зазначимо, віце-президент ПА ОБСЄ Вальбурга Хабсбург Дуглас заявила, що справа Тимошенко вплине на головування України в ПА ОБСЄ.

Нагадаємо, 5 березня ц.р. міністри закордонних справ Швеції Карл Більдт, Великобританії - Вільям Хейг, Чехії - Карел Шварценберг, Польщі - Радек Сікорський і Німеччини - Гідо Вестервелле оприлюднили відкритий лист, в якому говориться, що Україна заблокувала угоду про асоціацію (СА) з Євросоюзом.

Міністри відзначили, що 4 березня п'ять років тому Європейський Союз і Україна почали переговори про нову угоду, але сьогодні замість підписання та ратифікації документа сторони переходять на "новий етап, коли цей шлях стає занадто довгим і болючим". Європейські дипломати також висловили стурбованість щодо стану демократії в Україні і закликали Україну забезпечити право опозиції в повному обсязі взяти участь в жовтневих виборах до Верховної Ради.

Раніше Президент України доручив уряду до 15 березня забезпечити виконання заходів для парафування угоди про асоціацію з Євросоюзом. Також Віктор Янукович доручив прем'єр-міністру України Миколі Азарову до 2 квітня 2012 р. розробити і затвердити план першочергових заходів щодо інтеграції України в Європейський Союз на 2012 рік. Метою розробки плану є реалізація домовленостей, досягнутих у ході 15-го Саміту "Україна - ЄС", який відбувся 19 грудня 2011 р.

Зазначимо, 19 грудня, під час саміту голова Європейської ради Херман ван Ромпей повідомив, що переговори про УА України з ЄС завершені. Однак за підсумками саміту не було підписано жодного значущого документа.

Наприкінці грудня директор департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ України Олег Волошин заявляв, що остаточний текст угоди про асоціацію з ЄС буде готовий до парафування до середини лютого 2012 р.

У свою чергу, комісар ЄС з питань розширення і європейської політики сусідства Штефан Фюле заявив, що Брюссель розглядає можливість підписання УА з Україною восени 2012 року. Перший віце-прем'єр-міністр України Валерій Хорошковський також сподівається, що угоду про асоціацію з ЄС буде підписано до кінця поточного року.

Проте, як заявила Єврокомісія, позиція Брюсселя щодо підписання угоди про асоціацію з Україною залишається незмінною - з огляду на політичну ситуацію в країні.