ua en ru

Маркування товарів знаками якості може стати необов'язковим

Автор: RBC.UA
Міністерство економічного розвитку і торгівлі розробило проект закону "Про стандартизацію", яким пропонується створити національний орган стандартизації, що не був би органом державної влади і скасувати обов'язкове використання стандартів. Текст законопроекту опубліковано на офіційному сайті Мінекономрозвитку.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі розробило проект закону "Про стандартизацію", яким пропонується створити національний орган стандартизації, що не був би органом державної влади і скасувати обов'язкове використання стандартів. Текст законопроекту опубліковано на офіційному сайті Мінекономрозвитку.

Згідно з проектом закону, об'єктами стандартизації є матеріали, складові, обладнання, системи, їх сумісність, правила, процедури, функції, методи, діяльність або її результати, включаючи продукцію, процеси, послуги, персонал і органи, системи управління, а також вимоги до термінології, позначення, фасування, пакування, маркування, етикетування. Суб'єктами стандартизації є: центральний орган виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері стандартизації та національний орган стандартизації.

Читайте також: В Україні створюється єдиний орган з безпеки харчових продуктів

Передбачається, що національний орган стандартизації займатиметься організацією, координацією і здійсненням діяльності по розробці, перевірці, перегляду, зміни, прийняттю та скасування національних стандартів, кодексів усталеної практики і класифікаторів.

Крім того, згідно із законопроектом національні стандарти, кодекси усталеної практики та класифікатори, повинні, по можливості, враховувати особливі потреби розвитку, фінансові та торговельні потреби держав-членів Світової організації торгівлі. Стандарти повинні бути точними, чіткими та структурно уніфікованими, а вимоги, по можливості, мають стосуватися характеристик продукції, а не вимог до її конструкції чи опису.

Національні стандарти, кодекси усталеної практики та класифікатори застосовуються на добровільній основі, за винятком випадків, коли обов'язковість їх застосування встановлена ​​нормативно-правовими актами.

Стандарти, кодекси усталеної практики, класифікатори та технічні умови, прийняті іншими суб'єктами, що займаються стандартизацією, застосовуються на добровільній основі, за винятком випадків, коли обов'язковість їх застосування встановлена ​​правовими актами. Застосування нормативних документів, прийнятих центральними органами виконавчої влади, може бути обов'язковим тільки для центральних органів виконавчої влади, а також організацій, що належать до сфери їх управління.

Читайте також: Молочна продукція з вмістом замінників буде продаватися на окремих полицях

Крім того, законопроектом пропонується запровадити національний знак відповідності національним стандартам. Національний орган з стандартизації має право встановлювати національний знак відповідності продукції національним стандартам. Опис та правила застосування національного знаку відповідності продукції національним стандартам встановлюються національним органом стандартизації. Відповідність продукції національним стандартам добровільно підтверджується у порядку, встановленому національним органом стандартизації.

Нагадаємо, що в Україні також планується створити єдиний компетентний орган, який відповідатиме за якість і безпеку харчових продуктів. Впровадження нової моделі передбачено законопроектом "Про якість та безпеку харчових продуктів", що знаходиться в парламенті. Згідно з документом, передбачається ряд істотних змін. Зокрема, продовжиться процес гармонізації національного законодавства до вимог Європейського Союзу, що необхідно для підписання угоди про зону вільної торгівлі.