ua en ru

Маріо Драгі очолив ЄЦБ

Автор: RBC.UA
Маріо Драгі приступив до виконання обов'язків глави Європейського центрального банку (ЄЦБ), змінивши Жан-Клода Тріше.

Маріо Драгі приступив до виконання обов'язків глави Європейського центрального банку (ЄЦБ), змінивши Жан-Клода Тріше.

Європейська Рада погодилась призначити Маріо Драгі новим президентом ЄЦБ ще в кінці червня ц.р. Зазначимо, що директора ЄЦБ призначають строком на вісім років.

Раніше у європейських регуляторів були сумніви на його рахунок, враховуючи його національність і досвід роботи в Goldman Sachs. У виконавчій раді ЄЦБ, що приймає рішення про базові ставки кредитування, вже є італієць - Лоренцо Біні Смаги, восьмирічний термін служби якого закінчується в 2013 р.

Драги підкреслював, що у нього є корисний досвід керівника в раді фінансової стабільності Європи і що він розділяє погляди Тріше на монетарну політику. Так само як і Тріше, Драгі вважає великим ризиком для фінансової системи Європи нездатність Греції впоратися з борговою кризою .

Маріо Драгі італійський економіст, голова банку Італії. Закінчив Римський університет Ла Сапієнца, отримав ступінь доктора економічних наук в Массачусетському технологічному університеті. З 1981 по 1991 рр. працював професором економіки в університеті Флоренції. З 1984 по 1990 рр. був виконавчим директором Світового банку. З 1991 по 2001 рр. був генеральним директором Казначейства. З 1993 по 2001 рр. був головою Комітету з приватизації. З 2002 по 2005 рр. Маріо Драгі був віце-головою і виконавчим директором Goldman Sachs International. У грудні 2005 р. Маріо Драгі став головою банку Італії. Термін повноважень Маріо Драгі закінчується в 2011 р.

Варто зазначити, що колеги Драгі прозвали його "Signor Altrove", або "Пан десь ще", посилаючись на властиву йому звичку намагатися бути відразу в двох місцях одночасно, що уособлює його здібності і прагнення.

Пост глави ЄЦБ стане вершиною довгого кар'єрного шляху Драгі, на якому він домігся положення найшанованішого італійця в міжнародних економічних і політичних колах, спростовуючи репутацію Італії, як країни зі слабким фінансовим управлінням.

"З усіх можливих кандидатів, він унікальний, як і Тріше, в плані здатності досягти консенсусу в керуючому раді (ЄЦБ)", - вважає аналітик Unicredit Марко Валлі, передає Reuters.

З іншого боку, як голосуючий член керуючої ради Європейського Центробанку, Драгі вважається прагматиком в питаннях монетарної політики. Він проявив себе на початку 90-х рр. минулого століття, коли Італія вийшла з Європейського механізму валютних курсів, девальвувала валюту, і її вступ до Європейського валютного союзу виявився під питанням.

Колишній професор економіки, викладав у Гарварді і працював у Світовому банку, а також найбільшому в світі інвестиційному банку Goldman Sachs. Драгі, будучи головою Ради з фінансової стабільності, намагався переглянути принципи роботи світової банківської системи.

Драги був призначений головою Ради з фінансової стабільності у 2006 році. Під управлінням Драгі статус організації виріс, а сама вона розширилася, включивши в себе розвинені країни G20.

В якості професора економіки Драгі виступав радником декількох італійських урядів в 1980-і рр. перш ніж переїхати до Вашингтона на шість років в якості виконавчого директора Світового банку. Після повернення до Італії в 1990 р. Драгі деякий час пропрацював радником тодішнього глави Банку Італії Карло Адзеліо Чампі, а потім повернувся в італійське казначейство на пост генерального директора, де й пропрацював наступні десять років.

Драгі став ключовою фігурою приєднання Італії до Європейського валютного союзу, допоміг скласти Маастрихтський договір, який заклав основи для створення єдиної валюти, а також очолив комітет, який становить програми щомісячних засідань міністрів економіки і фінансів.

Але, звичайно, не можна сказати, що всі беззастережно люблять Драгі. Міністр економіки Італії Джуліо Тремонті, часто з презирством говорить про чиновників, що прийшли до влади без виборів, є одним з найбільших критиків Драгі. Тремонті як мінімум частково скидає провину за кризу на чиновників під управлінням Драгі.

Тим не менш, після довгих років словесних атак, Тремонті здивував спостерігачів в минулому році, похваливши роботу Ради з фінансової стабільності і підкресливши, що готовий підтримати главу італійського ЦБ в боротьбі за пост керівника Європейського Центробанку.

Драгі одружений, має двох дітей і вже став дідом. Він не виставляє сімейне життя напоказ, і його рідко можна побачити на соціальних підмостках Риму серед інших політиків та ділової еліти.

Нагадаємо, що Європейський центральний банк - центральний банк Євросоюзу і зони євро. У його штат входять представники всіх держав-членів ЄС. Банк повністю незалежний від інших органів ЄС. Головними функціями банку є вироблення і здійснення валютної політики зони євро, емісія банкнот євро, підтримка цінової стабільності в єврозоні, тобто забезпечення рівня інфляції не вище 2%, встановлення основних процентних ставок.

Європейський центральний банк є "спадкоємцем" Європейського грошово-кредитного інституту (EMI), який відігравав провідну роль у підготовці по введенню євро в 1999 р.