ua ru

Маріо Драгі стане новим главою ЄЦБ

Автор: RBC.UA
Новим главою Європейського центрального банку (ЄЦБ) з листопада стане Маріо Драгі, який у листопаді змінить Жан-Клода Тріше, пише Reuters.

Новим главою Європейського центрального банку (ЄЦБ) з листопада стане Маріо Драгі, який у листопаді змінить Жан-Клода Тріше, пише Reuters.

"Європейська Рада щойно погодилась призначити Маріо Драгі новим президентом ЄЦБ", - заявив голова ЄС Херман Ван Ромпей.

Раніше у європейських регуляторів були сумніви на його рахунок, враховуючи його національність і досвід роботи в Goldman Sachs. У виконавчій раді ЄЦБ, що приймає рішення про базові ставки кредитування, вже є італієць - Лоренцо Біні Смаги, восьмирічний термін служби якого закінчується в 2013 р.

Драги підкреслював, що у нього є корисний досвід керівника в раді фінансової стабільності Європи і що він розділяє погляди Тріше на монетарну політику. Так само як і Тріше, Драгі вважає великим ризиком для фінансової системи Європи нездатність Греції впоратися з борговою кризою . Зазначимо, що директора ЄЦБ призначають строком на вісім років.

Маріо Драгі італійський економіст, голова банку Італії. Закінчив Римський університет Ла Сапієнца, отримав ступінь доктора економічних наук в Массачусетському технологічному університеті. З 1981 по 1991 рр. працював професором економіки в університеті Флоренції. З 1984 по 1990 рр. був виконавчим директором Світового банку. З 1991 по 2001 рр. був генеральним директором Казначейства. З 1993 по 2001 рр. був головою Комітету з приватизації. З 2002 по 2005 рр. Маріо Драгі був віце-головою і виконавчим директором Goldman Sachs International. У грудні 2005 р. Маріо Драгі став головою банку Італії. Термін повноважень Маріо Драгі закінчується в 2011 р.

Нагадаємо, що Європейський центральний банк - центральний банк Євросоюзу і зони євро. У його штат входять представники всіх держав-членів ЄС. Банк повністю незалежний від інших органів ЄС. Головними функціями банку є вироблення і здійснення валютної політики зони євро, емісія банкнот євро, підтримка цінової стабільності в єврозоні, тобто забезпечення рівня інфляції не вище 2%, встановлення основних процентних ставок.

Європейський центральний банк є "спадкоємцем" Європейського грошово-кредитного інституту (EMI), який відігравав провідну роль у підготовці по введенню євро в 1999 р.