Маргарет Тетчер: біографічна довідка (фото, відео)

Понеділок 08 квітня 2013 15:51
Автор: RBC.UA
Сьогодні, 8 квітня, у віці 87 років померла екс-прем'єр-міністр Великої Британії, єдина жінка на цій посаді, Маргарет Тетчер. Пропонуємо ознайомитися із життєвим шляхом Залізної Леді.

Сьогодні, 8 квітня, у віці 87 років померла екс-прем'єр-міністр Великої Британії, єдина жінка на цій посаді, Маргарет Тетчер (на фото). Пропонуємо ознайомитися із життєвим шляхом Залізної Леді.

Фотогалерея: Життя і діяльність Маргарет Тетчер

Маргарет Тетчер (у дівоцтві - Робертс) народилася 13 жовтня 1925 р. у сім'ї бакалійника в м. Грентем. Її батько був громадським активістом, а в період з 1945 по 1946 рр. займав пост мера міста.

Маргарет отримала стипендію для навчання у Школі для дівчаток Кестевена і Грентема, звіти з якої свідчать про старанність і постійну роботу учениці над самовдосконаленням. В останній рік навчання у школі з підготовки до вищої освіти подала прохання на стипендію для вивчення хімії у Сомервільському коледжі Оксфордського університету. У 1947 р. після чотирьох років вивчення хімії отримала диплом другого ступеня, ставши бакалавром природничих наук.

Крім того, у 1946 р. Маргарет стала головою Асоціації Консервативної партії Оксфордського університету. На її погляди того часу серйозно вплинула робота Фрідріха фон Хайєка "Дорога до рабства" (1944 р.), де втручання влади в економіку країни розглядалося як фундамент авторитарної держави. На святковому заході на честь її офіційного затвердження як кандидата від Консервативної партії у Дартфорді в лютому 1951 р., Робертс познайомилася з успішним і забезпеченим розведеним бізнесменом Денісом Тетчером.

На загальних виборах лютого 1950 р. і жовтня 1951 р. Робертс брала участь у виборах до парламенту від округу Дартфорд, де традиційно перемагали лейбористи. Як наймолодший кандидат і єдина жінка, яка балотувалася, вона привернула увагу ЗМІ. Всупереч програшу, вона серйозно зменшила підтримку лейбористів в окрузі. В ході передвиборної кампанії її підтримували батьки, а також Деніс Тетчер, за якого вона вийшла заміж у грудні 1951 р.

Читайте також: Маргарет Тетчер вперше за тривалий час з'явилася на публіці

На виборах 1959 р. в окрузі Фінчлі Тетчер у ході непростої передвиборчої кампанії все ж перемогла, ставши членом Палати громад. У жовтня 1961 р. Тетчер висунули на посаду парламентського заступника міністра пенсій та державного соціального страхування в кабінеті Гарольда Макміллана.

На партійній конференції Консервативної партії 1966 р. вона розкритикувала політику високих податків, що проводилася лейбористським урядом. Вона також була одним з небагатьох членів Палати громад, які підтримали звільнення від кримінальної відповідальності гомосексуалів і проголосували за легалізацію абортів. Крім того, Тетчер виступала за збереження смертної кари і проголосувала проти ослаблення закону про порядок розірвання шлюбу.

У 1970-1974 рр. Тетчер була міністром освіти і науки в кабінеті Едварда Хіта.

Після низки проблем кабінету Хіта консерватори програють двоє виборів поспіль. На тлі падіння підтримки партії Тетчер починає боротьбу за посаду глави Консервативної партії, яку і отримує у 1975 р. У той час вона схиляється до ідей мінімального втручання держави в економіку, низьких податків, свободи підприємців і концепції держави загального добробуту. Крім того, Тетчер різко критикувала Радянський Союз.

Читайте також: Маргарет Тетчер виписана з лікарні

З травня 1979 по листопад 1990 рр. Тетчер була прем'єр-міністром Великої Британії. На чолі кабінету вона провела політичні та економічні реформи для скасування того, що вона називала занепадом країни. Її економічна політика виходила з дерегуляції, особливо фінансової системи, забезпечення гнучкого ринку праці, приватизації держкомпаній і зменшення впливу профспілок. Значна популярність Тетчер під час перших років її прем'єрства впала через рецесію і серйозний рівень безробіття, проте знову зросла під час Фолклендської війни 1982 р. і економічного зростання, що привело до її переобрання у 1983 р.

Тетчер переобрали втретє у 1987 р., проте запропонований закон про додатковий податок (poll tax) і погляди на роль Британії у Європейському союзі виявилися непопулярними серед членів її кабінету. Після того, як Майкл Хезелтайн оскаржив її лідерство в партії, Тетчер довелося подати у відставку з посади голови партії і прем'єр-міністра.

У 2002 р. Тетчер перенесла ряд мікроінсультів, після яких лікар рекомендував їй відмовитися від участі у публічних заходах і відійти від громадської та політичної діяльності.

Читайте також: Тетчер не змогла приїхати на церемонію вінчання принца Вільяма і Кейт Міддлтон через слабке здоров'я

Маргарет Тетчер померла 8 квітня 2013 р. від інсульту.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся