ua en ru

Малійські ісламісти погрожують терактами "в самому серці Франції" (відео)

Автор: RBC.UA
Малійські ісламісти пообіцяли влаштувати теракти на території Франції. З відповідною заявою виступив Абу Дардар, який є керівником малійського відділення терористичної організації "Аль-Кайєда в ісламському Магрибі".

Малійські ісламісти пообіцяли влаштувати теракти на території Франції. З відповідною заявою виступив Абу Дардар, який є керівником малійського відділення терористичної організації "Аль-Кайєда в ісламському Магрибі", повідомляє телеканал France 24.

"Франція атакувала іслам. У відповідь ми завдамо удару в самому серці Франції", - заявив Дардар. Крім цього він пообіцяв, що екстремісти найближчим часом "ухвалять рішення" по вісьмох громадянах Франції, яких бойовики утримують як заручників.

Читайте також: Франція посилює заходи безпеки через ризик нападів ісламістів

Відзначимо, прибуття декількох сотень французьких солдатів в Малі змінило ситуацію на фронті. Якщо до суботи ісламісти і союзні їм туареги постійно наступали на позиції урядових військ, то після втручання додаткових сил з Європи малійській армії вдалося перейти в контратаку і навіть відбити одне з міст.

Крім цього французькі ВПС зробили нальоти на позиції екстремістів в районі Гао. За свідчення очевидців, атака з повітря повалило бойовиків в шок, і вони почали спішно залишати місто. Непроста ситуація для ісламістів склалася і в Тімбукту, де місцеве населення незадоволене їхнім правлінням. Атаковані також склади угруповання "Ансар Дін" в різних районах, в тому числі і на кордоні з Мавританією.

Читайте також: Франція приступила до бойових дій проти ісламістів в Малі


Додамо, що напередодні готовність надати Франції допомогу у війні проти ісламістів на півночі Малі оголосила Великобританія. У свою чергу уряд Алжиру пообіцяв надати ВПС Франції повітряні коридори над своєю територією.

Також повідомлялось, що Економічний союз країн Західної Африки (ЕКОВАС) відправить війська в Малі для стабілізації конфлікту вже 14 січня 2013 г. Також є інформація про те, що в Малі вже знаходяться військові з Нігерії та Сенегалу. У свою чергу, міністр закордонних справ Нігеру Мухаммед Базум також оголосив про відправку 500 військовослужбовців в Малі. Крім того, свій батальйон чисельністю в 500 осіб направляє в Малі і Буркіна-Фасо.

Читайте також: Французькі військові атакували ісламістів в Сомалі

Нагадаємо, в неділю, 13 січня ц.р., Президент Франції Франсуа Олланд розпорядився посилити заходи безпеки на території країни. За його словами, після операцій французьких військ в Малі і Сомалі зріс ризик нападів ісламістів. Посилення заходів безпеки в першу чергу стосується транспортних мереж і громадських будівель в великих французьких містах.

Раніше Президент Франції підтвердив інформацію про початок французької військової інтервенції в Малі. Він стверджував, що інтервенція не суперечить міжнародному праву і була узгоджена з тимчасовим Президентом Малі Діонкунда Траоре.

Читайте також: Африканський союз виступає за військове втручання в Малі

Олланд послався на необхідність захистити населення країни, а також 6 тисяч французьких громадян, що проживають в цій західноафриканській державі. За словами Франсуа Олланда, рішення про участь французьких військ у військових діях було прийнято в п'ятницю вранці. Він також заявив, що підрозділи французької армії будуть перебувати в Малі "стільки, скільки потрібно".

З ранку 11 січня на всій території африканської держави діє режим надзвичайного стану. У листі на ім'я генерального секретаря ООН, направленому 10 січня, в.о. Президента Малі Діонкунда Траоре звернувся за підтримкою до міжнародного співтовариства і повідомив, що попросив Францію надати військову допомогу в ліквідації терористичної загрози.

У зв'язку з дестабілізацією обстановки в Малі 10 січня по ініціативі Франції були скликані термінові консультації Ради Безпеки ООН. Члени РБ ООН одностайно висловили серйозну заклопотаність складається обстановкою і рішуче засудили вилазки терористичних і екстремістських груп, вказавши на необхідність повного виконання резолюцій РБ ООН по Малі, зокрема, резолюції 2085.

Відзначимо, Рада безпеки ООН дала санкцію на введення міжнародного миротворчого контингенту в Малі.

Влада Малі втратила контроль над північними районами в березні 2012 року - в державі на заході Африки, колишній французькій колонії - відбувся військовий переворот, який очолив капітан Амаду Саного. Політичною плутаниною в Бамако (столиця Малі, розташована на півдні республіки) скористалися угруповання туарегів, які захопили владу на обширній пустельній території півночі Малі, співрозмірній з великими державами Європи. Підтримку племінним аборигенам надали ісламісти з угруповання "Ансар Дін" (араб. "Перемоги віри"), які переслідують власні інтереси в регіоні. Урядові війська були розгромлені об'єднаними силами сепаратистів-туарегів і ісламістів. Драматичні події в Малі стали одним з наслідків громадянської війни в Лівії.