Македонія тимчасово скасувала візи для громадян України

Рішення уряду Македонії про тимчасове призупинення візового режиму з Україною буде діяти з 15 березня 2012 р. до 15 березня 2013 р. Про це на брифінгу повідомив прес-секретар Міністерства закордонних справ України Олександр Дикусаров, передає кореспондент РБК-Україна.

Рішення уряду Македонії про тимчасове призупинення візового режиму з Україною буде діяти з 15 березня 2012 р. до 15 березня 2013 р. Про це на брифінгу повідомив прес-секретар Міністерства закордонних справ України Олександр Дикусаров, передає кореспондент РБК-Україна.

"Згідно з цим рішенням громадяни України під час в'їзду до Македонії строком до 90 днів з дати першого в'їзду будуть в'їжджати за наявності чинного паспорта для виїзду за кордон, проїзного документа дитини, поліса медичної страховки і фінансового забезпечення з розрахунку 50 євро на кожен день перебування" , - заявив Дикусаров.

За його словами, відповідне рішення буде діяти до 15 березня 2013 р. "Окремо для громадян України, які здійснюють поїздки наземним транспортом буде необхідність отримання одноразових або багаторазових віз для перетину кордонів Румунії та Болгарії", - сказав Дикусаров.

З 1 квітня тимчасово скасує візи для українців і Хорватія. Без візи на території Хорватії можна буде перебувати до 90 днів і слідувати транзитом через країну до 31 жовтня 2012 р. Тимчасовий безвізовий режим України з Хорватією вже діяв з 1 квітня до 31 жовтня 2011 р.

Зазначимо, що Україна нині домагається скасування візового режиму з ЄС. В кінці січня МЗС повідомляв, що приблизно 80-85% законотворчої роботи вже виконано.

Введення безвізового режиму з ЄС є одним з трьох найбільш актуальних завдань в контексті європейської інтеграції України поряд з укладанням угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі з Євросоюзом. У рамках XV саміту Україна-ЄС в грудні 2011 р. Президент Віктор Янукович заявив, що Україна може завершити переговори про безвізовий режим з ЄС до кінця 2014 р. У той же час голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу заявив, що безвізовий режим буде запроваджено, як тільки будуть виконані всі необхідні умови.

Україна і ЄС почали безвізовий діалог в кінці 2008 р., практично одразу після того, як на Паризькому саміті було схвалено рішення про перехід до безвізового режиму у довгостроковій перспективі.

Варто також зазначити, що згідно зі статистикою, минулого року за кордон їздило на 15,1% більше українців, ніж в 2010 р - 19 млн 773 тис. 143. Однак, в кінці минулого року почали активно ходити чутки про те. що ЄС зменшує кількість віз виданих громадянам України. Глава Представництва ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра спростував ці заяви, заявивши, що посольства ЄС не зменшували кількість віз для громадян України останнім часом. "Чутки про те, що кількість віз, які видаються громадянам України країнами ЄС, останнім часом зменшилася, необгрунтовані. Це спекуляції. Ми будемо стежити за тим, щоб візовий режим з Україною був в рамках законодавства", - сказав Тейшейра.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top