МАГАТЕ стурбовано вірогідністю створення Іраном ядерної боєголовки
Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) виразило заклопотаність тим, що Іран, можливо, створює ядерну боєголовку. Приводом для таких заяв послужила інформація, яка міститься в конфіденційній доповіді, підготовленій в штаб-квартирі МАГАТЕ у Відні, передає радіостанція "Свобода".
Наголошується, що МАГАТЕ вперше використовувало таке формулювання у зв'язку з іранською ядерною програмою. Після публікації цієї заяви представник Держдепартаменту США заявив, що Вашингтон продовжує випробовувати заклопотаність у зв'язку з роботами, що ведуться в Ірані в ядерній області.
Раніше іранські фахівці виробили першу партію урану, збагаченого до 20%. Донині Іран виробляв уран із ступенем збагачення в 3,5%. При цьому збройовий уран має ступінь збагачення вище 90%. Тим часом фахівці-атомники відзначають, що збагачення урану до 20% матиме принципове значення для Ірану, оскільки подальше збагачення до 90% зажадає набагато менше часу і ресурсів.
Ряд західних країн висловлюють серйозні сумніви в мирних діях Ірану.
Минулого року США, Росія і Франція під егідою МАГАТЕ виробили план, що передбачає обмін значної частини іранських запасів низькозбагаченого урану на готові паливні стрижні для тегеранського реактора. Передбачалося, що вивезений з Ісламської Республіки уран буде дозбагачуватися в Росії, а паливні стрижні виготовлятимуться у Франції.
Світові держави сподівалися, що така угода дозволить скоротити запаси іранського ядерного палива і хоч би в короткостроковій перспективі понизити потенціал Ісламської Республіки зі створення ядерної зброї.