М.Єжель: Збройні сили розраховують отримати 13 млрд грн у держбюджеті-2010

Збройні сили України розраховують отримати 13 млрд грн у держбюджеті-2010. Про це на прес-конференції заявив міністр оброни Михайло Єжель, передає кореспондент РБК-Україна.

Збройні сили України розраховують отримати 13 млрд грн у держбюджеті-2010. Про це на прес-конференції заявив міністр оброни Михайло Єжель, передає кореспондент РБК-Україна.

М.Єжель повідомив, що в цілому потреба ЗСУ у фінансуванні складає 19 млрд грн, але, враховуючи складну економічну ситуацію, ЗСУ планують отримати близько 13 млрд грн. М.Єжель зазначив, що вчора він обговорював питання фінансування ЗСУ з прем'єр-міністром Миколою Азаровим.

Міністр додав, що ЗСУ мають заборгованість у розмірі 700 млн грн. За його словами, самостійно армії буде важко розрахуватися з цією заборгованістю. Міністр повідомив, що минулорічний бюджет ЗСУ був провальним, армія отримала близько 60-70% від необхідного.

Також він зазначив, що в 2010 р. ЗСУ будуть продовжувати практику реалізації надлишкового майна. За рахунок коштів, які надійдуть від цієї реалізації, планується поповнити спецфонд бюджету ЗСУ. 

За словами міністра оборони, Збройні сили України будуть брати участь у всіх запланованих на 2010 р. військових навчаннях за участю західних країн. "Це стосується, у тому числі і співпраці з НАТО і США, зокрема і навчання Sea Breeze", - зазначив міністр.

Нагадаємо, 22 березня Президент України Віктор Янукович заявив, що наполягає на необхідності вирішення питання фінансування Збройних сил, зокрема, на передбаченні для цього необхідних коштів у проекті бюджету-2010.

Відзначимо, що в 2009 р. на Міністерство оборони було передбачено державним бюджетом 12,8 млрд грн. (1,2% від ВВП). З них загальний фонд складав лише 7,4 млрд грн, а спеціальний фонд - 4,2 млрд грн. У Міноборони неодноразово підкреслювали, що в 2009 р., як і в попередні роки, обсяг фінансування Збройних сил не відповідав не тільки нормативної, а й мінімальної потреби армії.

Приміром, військовий бюджет США в 2009 р. склав 515,44 млрд дол., не рахуючи витрат на бойові дії в Іраку і Афганістані - 145,1 млрд дол.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся