ua en ru

М.Ахмадінежад: Іран не має наміру обговорювати свою ядерну програму

Автор: RBC.UA
Президент Ірану Махмуд Ахмадінежад під час свого сьогоднішнього виступу заявив, що права його країни на володіння атомною енергією не можуть бути предметом переговорів, передає іранське агентство ISNA.

Президент Ірану Махмуд Ахмадінежад під час свого сьогоднішнього виступу заявив, що права його країни на володіння атомною енергією не можуть бути предметом переговорів, передає іранське агентство ISNA.

"Наші вороги намагаються політизувати питання і докладають максимум зусиль, щоб змусити іранський народ відступити від своїх законних прав. Але вони зазнають поразки. Фундаментальне право Ірану не підлягає обговоренню на переговорах. Ісламська Республіка продовжуватиме свою мирну ядерну діяльність в тісній координації з Міжнародним агентством по атомної енергії", - підкреслив іранський президент.

За його словами, постійний тиск на Тегеран у зв'язку з його ядерною програмою не тільки не загальмовує її, але навпаки - стимулює ще більш інтенсивну роботу над ядерними технологіями. В результаті з цього протистояння Іран виходить "все більш потужним і технологічним", вважає М. Ахмадінежад. Він також додав, що співробітництво з Тегераном з даного питання в інтересах всіх західних країн, передає Associated Press.

«Будь-яке співробітництво в галузі мирного використання атомної енергії принесе користь і нам, і Заходу. Але право іранської нації на власну ядерну програму - не предмет переговорів», - заявив іранський лідер.

Вчора президент США Барак Обама зустрівся у Сінгапурі з російським колегою Дмитром Медведєвим. Сторони обговорили, серед іншого, іранську ядерну проблему. Після зустрічі Б.Обама сказав: «Час для вирішення кризи дипломатичним шляхом спливає. Іран не дає позитивну відповідь на пропозицію Великої шістки збагачувати уран для нього в інших країнах. Схоже, Тегеран не бажає діяти конструктивно».

Нагадаємо, в умовах заклопотаності іранською ядерною програмою МАГАТЕ і група країн тривалий час пропонували Ірану вивозити свій уран за кордон для збагачення. Це дозволило б міжнародному співтовариству бути впевненим, що ступінь збагаченості іранського урану не дозволить Тегерану створити свою ядерну бомбу. Передбачалося, що Іран буде передавати уран Росії, а сама переробка здійснюватиметься у Франції.

Спочатку Тегеран розглядав цю пропозицію і навіть подавав сигнали, що готовий до такої співпраці, однак так і не дав чіткої офіційної відповіді на неї на вищому рівні. Тим не менше, впливовий депутат парламенту країни Аллаеддін Буруджерді, який очолює парламентський комітет національної безпеки і зовнішньої політики, 7 листопада 2009 заявив, що запропонована під егідою МАГАТЕ операція з дозбагачення іранського урану "відкликана" і ні один кілограм з уранових запасів Ірану не буде відправлений за кордон.

Захід дав Ірану термін в три місяці для того, щоб ця країна довела, що її ядерна програма не спрямована на виробництво зброї. Якщо умова не буде виконана, то ООН застосує до Ірану жорсткі санкції.