ua en ru

М.Кучук: "Я не сумніваюся, що більшість в Київраді буде у О.Попова"

Автор: RBC.UA
Ситуація, що склалася в Києві, починає нагадувати початок бойових дій. Глава міськдержадміністрації Олександр Попов відкрито декларує намір переформатувати більшість в Київраді. Незабаром після цього в СІЗО опиняється голова фракції Блоку Леоніда Черновецького Денис Комарницький, а секретар столичної міськради Олесі Довгий відміняє чергову сесію. За наявною інформацією, за супротивниками стоять впливові фігури з найближчого оточення Президента Віктора Януковича. Замглави Київської держадмінстрації (КМДА) Михайло Кучук переконаний, що більшість в міськраді у О.Попова обов'язково буде. Також М.Кучук вважає, що Київ нічого не повинен платити тим особам і структурам, у яких має намір забрати земельні ділянки, отримані сумнівним шляхом. Крім того, в інтерв'ю РБК-Україна замглавы КМДА коротко описав методи, якими, можливо, скористається столична влада, щоб винести промислові зони за межі столиці.

РБК-Україна: Як ви оцінюєте закон про містобудівну діяльність, який недавно був прийнятий парламентом?

Михайло Кучук: Це дуже складний закон. Багато речей в ньому прописано, виходячи з інтересів крупних забудовників, але і багато що в ньому зроблене дійсно позитивно. Дуже багато треба буде приймати підзаконних актів. Проте, не дивлячись на його складність, сподіваюся, він зіграє свою позитивну роль.

РБК-Україна: Ви говорили про те, що висотне будівництво на місці «хрущовок» в Києві почнеться через 3-4 роки.

М.К.: Річ у тім, що відселити в сьогоднішніх економічних умовах жителів «хрущовки» - близько 100-150 сімей в кожній - досить складно. Це достатньо великі вкладення в інвестиційні проекти, і вихід з цього майданчика не такий, як хотілося б інвесторам. Тому поки ми не знаходимо інвесторів. Хотілося б, звичайно, спочатку провести відселення, а потім будівництво, але охочих піти на це поки немає, а в державному бюджеті, як і в столичному, кошти на це не передбачені.

Ми сподіваємося на покращення в цьому питанні, коли ситуація покращиться в цілому в Україні. Тому я і спрогнозував, що це буде через 2-3-4 роки.

РБК-Україна: У яких районах столиці цей проект почне реалізовуватися раніше, ніж в інших?

М.К.: У всіх, де є «хрущовки».

РБК-Україна: Чому КМДА не веде роботу у напрямку штрафування скандальних забудовників не на символічні, а на реальні суми?

М.К.: Ви маєте на увазі які будови?

РБК-Україна: На вул. Б.Хмельніцкого, біля ст. м. «Театральна», наприклад.

М.К.: За що я можу їх оштрафувати, якщо колишнє керівництво КМДА видало всі документи, підписало всі висновки, видало всі розпорядження, рішення ухвалили Київрада і міськдержадміністрація? За що я оштрафую?

РБК-Україна: Якщо овалюється м. «Театральна», руйнуються будинки, що стоять поряд, може треба провести експертизу, яка підтвердить заподіяний збиток, що може послужити підставою для штрафу?

М.К.: Ну, експертизу... Те, що будується в 5 метрах від вікон сусіднього будинку, це бачать всі. Коли проект проходив експертизу, це теж всі бачили - і поставили свої печаті і підписи. А в юриспруденції такого немає, що ви на одну печатку не дивитеся, а дивитеся на іншу печатку. Укрспецекспертиза, проводячи експертну оцінку, сказала забудовникові «відповідає» і поставила печатку. І все це є у справі. Як я можу оштрафувати цього забудовника?

Фактично, треба відміняти рішення суду, карати людей, які це робили, а ніхто цим не займається. Говорять: незаконно, незаконно. Але хтось же поставив печатку на дозволі проводити це будівництво. Ось до них треба сьогодні пред'являти претензії і їх треба притягати до кримінальної відповідальності.

РБК-Україна: Намір Олександра Попова повернути общині незаконно відведені ділянки послужив початком для справжньої війни між главою КМДА і більшою частиною депутатського корпусу. На вашу думку, чи зможе О.Попов зібрати під себе більшість в Київраді?

М.К.: Зможе. У мене сумнівів в цьому немає. Не всі депутати Київської міськради брали участь в тому беззаконні. Далеко не всі. Одні боролися з цим, виступали проти цього, інші не звертали уваги на якісь речі і голосували.

Але всі сьогодні чудово розуміють, що в Києві відбулася катастрофа. У Києва відібрали майже всі землі, які були вільні, нічого не поклавши до бюджету міста, не передбачивши для бюджету якиї б то не було перспективи. Тобто, можна було ухвалити якісь рішення і сказати, що ці гроші поступатимуть до бюджету через 2-3 роки при будівництві, реалізації інвестиційних проектів.

Так, як є, залишити неможливо. Тому О.Попов веде абсолютно правильну політику в цьому плані і збирає навколо себе депутатів, які або не малиь стосунку до цього дерибану, або сьогодні розуміють, що відбулося. Але я не сумніваюся, що більшість буде у О.Попова.

РБК-Україна: У разі ухвалення рішення про повернення землі, скільки коштів буде виділено на реалізацію цього завдання?

М.К.: А при чому тут міський бюджет і гроші?

РБК-Україна: А яким чином можна назад повернути ці землі?

М.К.: Як яким чином? Ухвалити рішення, що відміняє всі ці незаконні рішення. Підняти документи і покарати винних.

РБК-Україна: Тобто, механізм повернення - це голосування Київради?

М.К.: Або судове рішення. Там, де розпочато будівництво, треба змусити заплатити місту гроші. Там, де не розпочато, але може бути розпочате будівництво, треба доплатити місту або повернути землю. Ми ж не хочемо все забрати. Але є речі, які треба повертати місту, - зелені зони, парки, сквери. Тут і торгуватися нема чого - треба просто забирати.

РБК-Україна: Прокоментуйте інформацію про те, що депутати Київради змогли відбити першу атаку О.Попова, тому що заручилися підтримкою впливової особи з оточення Президента.

М.К.: Вони нічого не відбивали. О.Попов доповів про ситуацію, яка склалася у вказаний ним період. Ні у кого не було і думки когось відправляти у відставку на цій сесії, голосувати за неї. Це просто, даруйте, була якась клоунада з боку того ж керівництва Київради, яке почало саме піднімати питання про відставку. До цього вони всі бігали в якісь кімнати, і шепталися один з одним. А про впливових осіб - я не знаю, про що ви говорите. Які впливові особи, якщо все місто бачить що творила ця влада?! Я читав у всіх ЗМІ, що близько 70% киян вимагають відставки нинішнього керівництва Київради.

Просто ніхто не збирався на цій сесії йти. Попов доповів про ситуацію, щоб люди задумалися, а ті, дізнавшись, що він доповідає, зробили домашню заготовку: я, мовляв, зараз піду. Всі відповіли «не треба», тому що були приголомшені, перелякані.

РБК-Україна: Давайте повернемося до теми будівництва. У Києві будуватимуться багатоповерхові паркінги найближчим часом?

М.К. Ми пропонуємо потенційним інвесторам почати будівництво багатоповерхових паркінкгів, але вони зацікавленості поки не проявляють. Таким чином, сьогодні ми примушуємо будувати всі висотні об'єкти з паркінгами для машин, без паркінгів будівництво не дозволяємо. На сьогоднішній день ми запланували побудувати 15 паркінгів, але це вдасться зробити тоді, коли з'являться інвестори, готові вкласти гроші в реалізацію цього проекту.

РБК-Україна: Чи не відіб'ється це на проведенні Євро-2012?

М.К.: Ні, не відіб'ється.

РБК-Україна: Але ж по місту проїхати не можна.

М.К.: А це результати роботи в місті за останніх 5-6 років - розміщення в місті 26-поверхових будинків. У кожній квартирі живуть власники двох машин, таким чином, на один багатоповерховий будинок припадає по 500-600 машин. При цьому, останніми роками не проводилося розширення доріг, не будувалися нові мости. Нічого не робилося, нічого і нема. Гроші просто вимивалися з міста. Частина, яка могла приносити місту гроші, пішла в кишені якихось людей, а повинна була піти на розвиток міста, але нікуди не пішла.

Зараз інфраструктура міста Києва відстає від будівництва на 5-7 років. Тобто якщо 5-7 років тільки будувати, і не здійснювати більше порушень, то ситуація, звичайно, покращиться. Але це не відбудеться за декілька місяців. І навіть за рік не відбудеться.

Ми будуємо розв'язки біля метро «Дніпро», на пр. Науки і біля Столичного шосе, на вул. Кіровоградській на «Жуляни», будуємо новий Залізничний міст.

РБК-Україна: Чи планується розгляд варіантів розширення меж Києва? Адже кількість населення в місті росте.

М.К.: Справа не в розширенні меж Києва. Він має свої незатверджені межі і їх треба затвердити. Але, в принципі, має бути концепція всього розвитку Києва і Київського регіону. Допустимо заводи з переробки сміття слід розташовувати в області, але вони ж працюватимуть на якісь обласні центри. Тобто не можна зациклюватися на Києві, а при розвитку регіону думати і про Ірпінь, і про Бучу, і про маленькі міста, які треба розвивати разом з Києвом. Київ має бути регіоном, а не містом.

РБК-Україна: Раніше планувалося виносити заводи за межі Києва...

М.К.: Як це можна зробити, якщо завод має свого власника? Це неправильно. Треба економічними методами примушувати власників цих заводів думати про їх перенесення. Тобто якщо земля на Подолі буде дорогою, то невигідно цьому власникові тримати величезні корпуси і здавати їх в оренду по 10 дол. Таким шляхом можна примушувати переносити заводи.

РБК-Україна: Що зараз відбувається з генпланом Києва?

М.К.: Ми розробляємо генеральний план на основі минулого з новими розробками. Ці хлопці - попередня влада - внесли до існуючого генерального плану 3 тис. 900 змін. Тобто, їм коли дуже хотілося щось продати, а продавалося добре під житло, вони вносили зміни. Вони угробили генплан, перетворили його незрозуміло в що.

РБК-Україна: За даними деяких ЗМІ, ваші статки оцінюється в 237 млн дол...

М.К.: Це не дані ЗМІ. Це була цілеспрямована кампанія деяких одеських ЗМІ, а київські передрукували, які дуже мене не люблять. Вони мені намагалися приклеїти прізвисько «Міша-Кишеня». Ніколи у мене його не було в Одесі. Це чисто їх «утка», і вони ж розповідають про 230 млн. Але чомусь в журналах, які друкують перелік багатих людей України, мене ніколи немає. Тобто, розумієте, це марення божевільного.

РБК-Україна: Ви говорили, що винаймаєте квартиру в центрі Києва. Як і раніше винаймаєте?

М.К.: Як і раніше винаймаю. Планую купувати. Отримати квартиру я не можу. Люди отримують квартири, але не чиновники і не мого рангу. Тобто, треба купувати в Києві житло, і думаю, що я це зроблю.

Спілкувалася Писаренко Ганна