ua en ru

М.Каддафі передав представникам повстанців умови своєї відставки

Автор: RBC.UA
Лівійський диктатор полковник Муаммар Каддафі передав представникам повстанців, які майже два місяці продовжують боротьбу з регулярними військами, умови своєї відставки.

Лівійський диктатор полковник Муаммар Каддафі передав представникам повстанців, які майже два місяці продовжують боротьбу з регулярними військами, умови своєї відставки. За даними арабських ЗМІ, таких умов всього три, передає РБК.

Першою умовою М.Каддафі назвав "гідний" порядок відсторонення від посади: він повинен отримати гарантії власної безпеки і залишити крісло лівійського лідера з почестями по статусу. Крім того, він наполягає, щоб йому надали будь-який символічний державний пост. Останньою умовою полковника стала вимога передати владу його синові Сейфу аль-Ісламу.

Саме цей пункт є найбільш спірним і складним.

Відзначимо, сьогодні в Катарі відбудеться зустріч міжнародної контактної групи щодо ситуації в Лівії. На переговорах будуть присутні представники повстанців, екс-міністр закордонних справ Лівії Мусса Кусо, представники Африканського союзу.

Нагадаємо, раніше в ході переговорів заколотників з представниками Африканського союзу від Малі, Мавританії, Демократичної Республіки Конго і Президентом ПАР Джейкобом Зумою опозиціонери заявили, що готові припинити вогонь тільки після відходу М.Каддафі з усіх посад. Тоді переговори закінчилися нічим. Сам полковник прийняв умови Африканського союзу. Тепер же експерти заявляють, що подібний крок був зроблений Національною перехідною радою з метою поставити полковника у безвихідне становище. У разі передачі влади С.аль-Ісламу повстанцям легше буде диктувати свої умови, впевнені експерти.

В той же час, військові дії в Лівії тривають. Війська полковника взяли приступом Місураті, тепер запеклі зіткнення проходять на підступах Адждабія, яка кілька разів за останні дні переходила з рук в руки. Опозиціонери заявляють, що близько 30 тис. осіб отримали поранення, 20 тис. пропали без вісті, а 10 тис. загинули в ході обстрілів військ М.Каддафі.

Нагадаємо, з 15 лютого 2011 р. у Лівії почалися масові акції протесту проти М.Каддафі. Незабаром на бік протестуючих перейшов ряд працівників поліції, військовослужбовців збройних сил і високопоставлених офіційних осіб. Країна розділилася на дві частини. На заході М.Каддафі, як і раніше користується серйозною підтримкою, однак схід в масі своїй виступає проти цього політика. Протиборство сторін вилилося у громадянську війну.

Відзначимо, 17 березня 2011 Рада безпеки ООН прийняла резолюцію, яка забороняє авіації М.Каддафі здійснювати польоти над Лівією, заявивши, що М.Каддафі бомбить з повітря мирних громадян країни. Після цього по військовим і промисловим об'єктам, які знаходяться під контролем сил М.Каддафі почала завдавати удари міжнародна коаліція. Через деякий час командування над коаліцією взяв на себе НАТО.