М.Ахмадінежад: Тегеран готовий до діалогу, але без тиску
Тегеран готовий до діалогу щодо своєї ядерної програми зі світовим співтовариством, однак за умови, якщо на нього не буде чинитися тиск ззовні, заявив Президент Ірану Махмуд Ахмадінежад на сесії Генеральної асамблеї ООН в Нью-Йорку, повідомляє BBC.
За словами М.Ахмадінежада, Іран готовий до серйозних дискусій з представниками влади США.
Він запропонував щорічно організувати вільні дискусії в рамках Генеральної асамблеї ООН для вирішення гострих питань, таких як суперечки за іранською ядерною програмою.
За словами Президента, Тегеран виконує правила МАГАТЕ навіть у більшому обсязі, ніж це потрібно.
Варто також відзначити, що делегації США і всіх країн Євросоюзу, а також Канади, Австралії та Нової Зеландії покинули зал засідання Генеральної асамблеї під час виступу М.Ахмадінежада. Це трапилося після того, як він став говорити про версії терактів 11 вересня, заявивши, що за однією з них, організаторами терактів могли бути представники американського уряду, які спланували теракт для захисту Ізраїлю.
На думку іранського лідера, "більшість американського народу як і більшість народів у всьому світі" згодні, що події 11 вересня були організовані саме деякими колами в уряді США, щоб "зупинити падіння американської економіки і посилити вплив на Близькому Сході заради порятунку сіоністського режиму".
Іранський лідер закликав оголосити 2011 р. - роком ядерного роззброєння, відзначивши при цьому, що не треба плутати "ядерну енергетику з ядерними бомбами".
"Деякі з постійних членів Ради Безпеки ООН, ядерні держави, зрівняли бомбу з ядерною енергією і тому не дають її більшості держав, чинячи тиск на МАГАТЕ", - заявив М.Ахмадінежад.
Західні уряди як і раніше впевнені, що дійсна мета іранського лідера - створити ядерну зброю.
Нагадаємо, рівно рік тому виступ Президента Ірану на сесії Генеральної Асамблеї ООН обернувся також скандалом. Іранський лідер представив Іран як державу, яка захищає бідні країни, що розвиваються, сказавши, що необмежений капіталізм досяг свого піку, і його спіткає та ж доля, що і марксизм. Під час виступу М.Ахмадінежада делегація США покинула залу засідання Генасамблеї ООН. Те ж зробили делегації ЄС і Ізраїлю.
М.Ахмадінежад в черговий раз звинуватив керівництво Ізраїлю в нелюдяній політиці відносно палестинців, а також в політичних і економічних інтригах. У той же час іранський лідер відзначив, що його країна готова потиснути руку будь-кому, "хто її щиро протягне".