ua en ru

М.Ахмадінежад має намір зустрітися "віч-на віч" з Б.Обамою

Автор: RBC.UA
Президент Ірану Махмуд Ахмадінежад заявив про свою рішучість зустрітися з американським лідером Бараком Обамою в рамках засідання Генасамблеї ООН.

Президент Ірану Махмуд Ахмадінежад заявив про свою рішучість зустрітися з американським лідером Бараком Обамою в рамках засідання Генасамблеї ООН. Про це повідомляє РБК з посиланням на іранське інформаційне агентство IRNA.

М.Ахмадінежад повідомив, що готовий дискутувати "віч-на віч" з Б.Обамою в присутності журналістів на теми світових проблем. Також Президент Ірану "закликає до переговорів зі Сполученими Штатами на вищому рівні, заснованим на взаємній повазі і справедливості".

Нагадаємо, 27 липня ц.р. М.Ахмадінежад заявив, що США в найближчі три місяці завдадуть військового удару "як мінімум по двох країнах" на Близькому Сході. У той же час Президент Ірану не уточнив, чи є його країна однієї з цих цілей, і не повідомив, на яких даних заснований його прогноз. Він сказав, що Іран "має в своєму розпорядженні вкрай точну інформацію про те, що американці розробили план, за яким вони мають намір вести психологічну війну проти Ірану".

Він також розкритикував міжнародні економічні санкції відносно Тегерана, спрямовані на припинення ядерної програми. "Розрахунок, що вони можуть переконати нас почати переговори за допомогою санкцій, просто хибний", - сказав М.Ахмадінежад.

Дипломатичні відносини між США та Іраном були розірвані в 1979 р. за ініціативою американської сторони. У цей рік відбулася Ісламська революція: у країні була повалена монархія і створена Ісламська Республіка Іран, вища влада в якій належить духовенству. На початку листопада того року активістами було захоплено американське посольство, дипломати провели в заручниках 444 дні. З тих пір двосторонні зустрічі та переговори на вищому рівні жодного разу не проводилися.

Відзначимо, що Президент США Барак Обама 2 липня 2010 р. підписав законопроект, що передбачає нові санкції Вашингтона проти Тегерана. Так, американська сторона посилила ембарго проти Ірану на торгівлю зброєю і розширила список іранських організацій, що підпадають під дії санкцій.

Ірану забороняється закуповувати важкі озброєння, такі як ударні вертольоти або ракети. Резолюція закликає вживати заходів проти іранських банків за кордоном, які підозрюються в причетності до ядерної або ракетної програм Тегерана.

Крім того, у чорний список заносяться три підприємства, підконтрольні національним судноплавними лініями Ісламської Республіки (Islamic Republic of Iran Shipping Lines), плюс ще 15 компаній, що належать Корпусу вартових Ісламської революції. Нова резолюція також закликає до введення режиму огляду іранських морських суден, подібного тому, який діє відносно КНДР.