ru ua

М.Ахмадінежад: Іран готовий допомогти США в затриманні причетних до теракту 11 вересня

Автор: RBC.UA
Президент Ірану Махмуд Ахмадінежад обіцяв США допомогу в затриманні причетних до терактів 11 вересня 2001 р.,

Президент Ірану Махмуд Ахмадінежад обіцяв США допомогу в затриманні причетних до терактів 11 вересня 2001 р., передає РБК з посиланням на телеканал Press TV.

"Ми готові допомогти Вашингтону заарештувати їх, якщо американська сторона надасть відповідні докази", - сказав М.Ахмадінежад.

Він закликав в черговий раз розслідувати терористичні атаки на Всесвітній торговий центр у Нью-Йорку, підкресливши, що необхідно встановити всі факти, що стосуються цієї події.

Він також в черговий раз відзначив, що, на його думку, теракт 11 вересня 2001 р. був використаний США для того, щоб закріпитися на близькому сході, додавши, що США "намагаються розграбувати" природні ресурси цього регіону. Глава Ірану зажадав від Білого дому вибачитися перед народами Афганістану і Пакистану за злочини у цих країнах.

Відзначимо, 22 вересня 2010 р. М.Ахмадінежад виступив зі скандально відомою промовою в ООН, в якій піддав сумніву офіційну версію теракту. За словами Президента Ірану, "багато хто в світі впевнені, що атака терористів була організована деякими силами в уряді США з метою підтримати американську економіку і зберегти свій вплив на Близькому сході".

Нагадаємо, 11 вересня 2001 р. два авіалайнери, захоплені терористами-смертниками, врізалися у два хмарочоси Всесвітнього торгового центру у Вашингтоні. Тоді загинули близько 3 тис. чоловік. Згідно з офіційною версією, за терактом стоїть "Аль-Кайєда" і особисто Усама бен Ладен. Незабаром після цієї події почалося вторгнення сил НАТО до Афганістану.