ua en ru

Львівська облрада не отримувала проекту угоди з Chevron і не готова її погоджувати, - голова облради

Автор: RBC.UA
Львівська обласна рада не отримувала проекту угоди про розподіл продукції між урядом і компанією Chevron і тому про взаєморозуміння щодо погодження цієї угоди не йдеться. Про це заявив голова Львівської обласної ради Петро Колодій, коментуючи висловлювання міністра екології та природних ресурсів України Олега Проскурякова про те, що Кабмін знайшов порозуміння з Львівською та Івано-Франківською обласними радами за угодою про розподіл продукції з Chevron в рамках розробки Олеської площі.

Львівська обласна рада не отримувала проекту угоди про розподіл продукції між урядом і компанією Chevron і тому про взаєморозуміння щодо погодження цієї угоди не йдеться. Про це заявив голова Львівської обласної ради Петро Колодій (на фото), коментуючи висловлювання міністра екології та природних ресурсів України Олега Проскурякова про те, що Кабмін знайшов порозуміння з Львівською та Івано-Франківською обласними радами за угодою про розподіл продукції з Chevron в рамках розробки Олеської площі, повідомляє прес -служба Львівської облради.

"Прикро, але міністр екології та природних ресурсів подав недостовірну інформацію. До Львівської обласної ради проект угоди не надійшов, депутати його не бачили і не знають, про що там йдеться, зокрема, не відомо, чим обернуться сланцеві угоди для місцевих громад, на території яких Chevron планує розробку родовищ. Про "порозуміння" взагалі не йдеться, адже обласна рада не отримала ні від уряду, ні від Chevron інформації, яку вимагала, зокрема про ризики видобутку сланцевого газу, про склад суміші, використовуваної в технології гідророзриву , про те, наскільки загрожує видобуток якості і запасам питної води, і про гарантії безпеки для навколишнього середовища і людей", - зазначив Петро Колодій.

Читайте також: Chevron може почати видобувати сланцевий газ в Україні до кінця року

За його словами, позиція Львівської обласної ради залишається незмінною: "Перш за все ми вимагаємо висновків щодо екологічних ризиків видобутку на підставі серйозних досліджень, які повинні також пройти експертизу українських вчених, громади повинні отримати гарантії щодо виконання інвестиційних зобов'язань компанією і ліквідації можливих екологічних загроз, обласна рада як орган місцевого самоврядування має детально вивчити текст угоди про розподіл продукції, донести цю інформацію до громад і після погодження з громадами ухвалювати рішення".

Нагадаємо, Chevron стала переможцем конкурсу на розвідку та освоєння Олеського родовища на заході України. Однак компанія якийсь час не могла подолати один з необхідних законодавством підготовчих етапів - отримати згоду рад Львівської та Івано-Франківської областей, на території яких знаходиться Олеське родовище і де проект зіткнувся з жорсткою критикою місцевих політиків і захисників навколишнього середовища. Як раніше заявив Проскуряков, Кабмін знайшов порозуміння з Львівською та Івано-Франківською обласними радами за угодою про розподіл продукції з Chevron в рамках розробки Олеської площі і Chevron, можливо, до кінця року закладе в Україні першу свердловину для видобутку сланцевого газу.

Читайте також: Chevron вірить в підписання з Україною угоди про видобуток сланцевого газу

За даними Проскурякова уряд планує підписати угоду про розподіл продукції з Chevron протягом двох місяців. Раніше регіональний представник Chevron Пітер Кларк заявив, що компанія оптимістично оцінює перспективу підписання з Україною угоди про видобуток сланцевого газу, але вважає, що переговори не можуть тривати вічно.

Україна у видобутку сланцевого газу бачить джерело своєї енергетичної незалежності від Росії. Однак вигоди від видобутку сланцевого газу меркнуть на тлі заяв різних експертів у сфері екології про те, що методи такого видобутку загрожують довкіллю. З цим фактом вимушений був погодитися навіть прем'єр-міністр України Микола Азаров незважаючи на те, що повністю підтримує перспективи видобутку сланцевого газу в країні через необхідність зниження енергозалежності від Росії.

Читайте також: Україна і Shell підписали в Давосі угоду про видобуток сланцевого газу (фото)

При використанні фрекінгу, який вважається новим екологічно щадним методом видобутку газу, в сланцеві пласти під великим тиском закачується вода, змішана з піском і хімікатами. Противники такого методу вважають, що в результаті відбувається не тільки забруднення грунтових вод, але і підвищується ризик землетрусів. Проти методів видобутку сланцевого газу в Україні виступала партія "Свобода", а також партія "Батьківщина", яка навіть зареєструвала в парламенті відповідний законопроект, однак згодом він був відкликаний - необхідність зниження залежності від російського газу виявилася важливішою екологічних ризиків навіть в очах українських опозиціонерів.

Chevron Corp. - Друга за величиною вертикально інтегрована нафтогазова корпорація в Сполучених Штатах. Займається розвідкою і видобутком вуглеводнів, переробкою нафти, збутом і транспортуванням, а також володіє мережами автозаправних станцій в Америці та інших частинах світу. Штат компанії налічує близько 62 тис. працівників. Акції компанії входять у розрахункову базу індексу Dow Jones.