"Криївку" та інші ресторани мережі !Fest Львівська ОДА вимагає закрити (фото)

Управління охорони культурної спадщини Львівської обласної державної адміністрації вимагає закрити найбільшу у Львові мережу ресторанів !Fest,

Управління охорони культурної спадщини Львівської обласної державної адміністрації вимагає закрити найбільшу у Львові мережу ресторанів !Fest, повідомляє видання "Комерсант -Україна".

Місцева влада звинувачує мережу в незаконній забудові історичного центру міста, відсутності дозвільної документації на ресторани, пособництві поширенню наркотиків, а також неповазі до національних героїв.

"Практично вся мережа, а саме ресторани "Криївка", "Гасова лямпа", "Жідівська кнайпа", "Лівий берег", "Дім легенд" і "Львівська копальня кави", побудована в охоронній зоні ЮНЕСКО без дозвільної документації", - стверджує начальник управління Валерій Потюк.

За його словами, власники !Fest знищують культурну спадщину міста. Вчора чиновник передав в прокуратуру Галицького району Львова пакет документів, в якому зафіксовані всі порушення при будівництві ресторанів.

Також Валерій Потюк звернувся до ГУ МВС у Львівській області зі скаргою, в якій повідомив, що в ресторані "Лівий берег", розташованому в будівлі Львівського національного театру опери та балету, неодноразово фіксувалися факти наркоманії, а в туалетах закладу відвідувачі знаходять використані шприци зі слідами наркотичних препаратів. У прокуратурі на запит видання вчора не відповіли. Начальник центру громадських зв'язків ГУ МВС у Львівській області Світлана Добровольська повідомила, що міліція проведе перевірку за фактом вживання наркотиків в ресторані "Лівий берег".

Претензії до мережі вчора висунули і в комісії Львівської міськради з видачі дозволів на розміщення літніх майданчиків. "У понеділок на спеціальному виїзному засіданні комісія виявила, що у внутрішньому дворі будинку N10 на площі Ринок компанія !Fest почала спорудження будівельної конструкції по всьому периметру двору без дозвільної документації", - повідомила член комісії, депутат міськради Ірина Шалаковская (ВО "Свобода") . За її словами, наступним кроком комісії стане звернення до прокуратури та управління культури міськради. Аналогічні претензії щодо літнього майданчика у внутрішньому дворі цього будинку міська влада висували і в минулому році. Тоді її будівництво було заборонено Вищим господарським судом.

Вчора прозвучало звинувачення і в тому, що заклади мережі, облаштовані в національному стилі, "ганьблять національно-визвольний рух". "За допомогою імен героїв і патріотів власники поширюють самогонку і спотворені українські символи", - зазначив Валерій Потюк.

Депутат Львівської міської ради Андрій Мочарський (Партія регіонів) має намір також винести на найближчу сесію міськради питання про закриття частини ресторанів мережі. "Прикриваючись національними святинями, власники !Fest незаконно будують у центрі Львова ресторани, з "Лівого берега" вони влаштували наркопритон. За їх вини Львів отримав ганебне звання "кабацького міста", - пояснив свою позицію пан Мочарський.

Мер Львова Андрій Садовий не згоден з такою точкою зору. "Львів - туристичне місто, і мережа унікальних ресторанів значно збільшує приплив туристів", - відзначає він. Так, за чотири роки існування мережі приплив туристів до Львова збільшився майже втричі, до 1 млн чоловік у 2011 р. А за словами співвласника !Fest Андрія Худо, кількість відвідувачів мережі у Львові за рік склало близько 10 млн осіб. "Я вважаю, що закривати мережу можна, тим більше "Криївку". Власникам раніше вже висувалися претензії, але вони виправляли порушення - це ж можна зробити і тепер", - вважає Садовий.

Читайте також: ЮНЕСКО закликало Україну ввести мораторій на будівництво навколо Києво-Печерської лаври і Софії Київської

Власники мережі називають претензії управління архітектури необгрунтованими. "Нашій мережею міська влада зацікавилися ще в минулому році. За перші півроку різні органи провели в закладах мережі 61 перевірку, ми витратили на це 3,5 тис. людино-годин, що дуже заважало працювати. Друге ж півріччя пройшло в судах і заперечування результатів цих перевірок", - зазначив Худо. За його словами, зараз практично всі претензії зняті. "Ми вже довели, що всі документи оформлені правильно", - додав він. На його думку, висунуті проти мережі звинувачення необгрунтовані, оскільки відповідні перевірки не проводилися.

Худо не виключає, що метою претензій є захоплення його бізнесу. "Судячи з масовості звинувачень, вони висуваються з якоюсь певною метою. Ми вважаємо, що за цим можуть стояти чиновники, які вирішили заволодіти перспективним і динамічним бізнесом", - пояснює він. Так, Потюк також володіє рестораном - правда, всього одним, "Порохова вежа", зазначає пан Худо: "Можливо, він намагається витіснити конкурентів. Ми звернемося в міліцію з проханням перевірити наші підозри, а якщо нам пред'явить звинувачення прокуратура - будемо подавати в суд".

Мережа !Fest об'єднує 16 авторських ресторанів у Львові, 12 закладів підмережі "Львівська майстерня шоколаду", 4 продовольчих магазини "Два кроки від хати", кейтерингову компанію, сувенірний магазин і продакшен-компанію. Заснована в 2007 р. Юрієм Назаруком, Андрієм Худо і Дмитром Герасимовим. Фінансові показники не розкриваються.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся