ua en ru

Лукашенко: ЄврАзЕС себе вичерпав і буде ліквідований у березні 2012 р

Автор: RBC.UA
Євразійське економічне співтовариство (ЄврАзЕС) "себе вичерпало, призвело до більш високої формі інтеграції" і буде ліквідовано в березні наступного року, повідомив на прес-конференції в Мінську Президент Білорусії Олександр Лукашенко, передає ВВС.

Євразійське економічне співтовариство (ЄврАзЕС) "себе вичерпало, призвело до більш високої формі інтеграції" і буде ліквідовано в березні наступного року, повідомив на прес-конференції в Мінську Президент Білорусії Олександр Лукашенко, передає ВВС.

Більш високою формою інтеграції, що виросла з ЄврАзЕС, білоруський Президент назвав Єдиний економічний простір (ЄЕП). Лукашенко окреслив наступний крок до інтеграції на пострадянському просторі до Євро-Азіатського союзу.

При цьому Президент послався на домовленості між керівниками країн-учасниць Митного союзу ЄЕП і щодо долі ЄврАзЕС. "Білорусія більше не фінансуватиме структури ЄврАзЕС - вони нам більше не потрібні", - підкреслив Лукашенко. За його словами Президенти Казахстану, Росії і Білорусії через три місяці зберуться в Москві і приймуть остаточне рішення по ЄврАзЕС.

Між тим форму союзної держави Білорусі і Росії Лукашенко вважає плідним проявом інтеграції, хоча визнає, що в році, що минає, союзній державі "показати нічого".

Особливо важливим у союзній державі білоруський Президент вважає налагоджену систему військово-технічного співробітництва Білорусії і Росії. Лукашенко підкреслив, що в даний час Союзну державу як напрямок зовнішньої політики дуже важливо для Білорусії, і є домовленість з керівництвом Росії про те, що "гробити цей проект не мають наміру".

Зазначимо, влітку ЄврАзЕС прийняв рішення виділити Білорусії кредит в 3 млрд дол. строком на 10 років за процентною ставкою 4,3% у рік. Кредит білоруській владі був потрібен для подолання валютної кризи, яка спричинила безпрецедентну девальвацію білоруського рубля і різке зростання споживчих цін.

Нагадаємо, ЄврАзЕС - міжнародна економічна організація, створена для ефективного просування сторонами процесу формування Митного союзу і Єдиного економічного простору, а також реалізації інших цілей і завдань, пов'язаних з поглибленням інтеграції в економічній і гуманітарній сферах. 10 жовтня 2000 р. в Астані главами держав (Білорусія, Казахстан, Росія, Таджикистан, Киргизстан) був підписаний Договір про створення Євразійського економічного співтовариства. Згідно з статутом ЄврАзЕС, статус спостерігача може надаватися державі або міждержавної організації по їх прохання. З травня 2002 р. спостерігачами стали Молдавія і Україна, з 2003 р. - Вірменія. У 2003 р. Євразійське економічне співтовариство отримало статус спостерігача в генеральній Асамблеї ООН.