ru ua

Lufthansa втратила кілька мільйонів євро через страйк бортпровідників

Автор: RBC.UA
Перша в історії Lufthansa страйк бортпровідників принесла німецької авіакомпанії збиток у кілька мільйонів євро. Точні цифри збитків поки оцінити неможливо.

Перша в історії Lufthansa страйк бортпровідників принесла німецької авіакомпанії збиток у кілька мільйонів євро. Точні цифри збитків поки оцінити неможливо, передає Deutsche Welle

Врегулювання конфлікту навколо нового тарифного угоди для бортпровідників не намічається. Представляє інтереси стюардів і стюардес профспілка UFO загрожує проведенням нових акцій протесту. "Ми в змозі вже найближчим часом почати їх по всій Німеччині", - попередив представник профспілки. Про те, коли і де можуть бути оголошені нові страйки, UFO не повідомляє. Про нові страйках буде відомо за шість годин до їх початку. "Ми досі не отримали прийнятної пропозиції від Lufthansa", - додав прес-секретар UFO.

Читайте також: Найбільша в Європі авіакомпанія Lufthansa скасувала чверть рейсів через страйк

У свою чергу, керівництво Lufthansa вважає, що назустріч повинен піти саме профспілка, і закликає його повернутися за стіл переговорів. Зроблену пропозицію є достатнім, оскільки передбачає значні гарантії для персоналу, заявила авіакомпанія.

Читайте також: "Бориспіль" загрожує МАУ зупинкою рейсів, авіакомпанія має намір судитися

Тим часом ситуація в у Франкфуртському аеропорту 1 вересня 2012 р нормалізувалася. Більшість пасажирів скасованих рейсів були відправлені в пункти призначення. Тим не менш, через наслідки страйку в цей день були скасовані 19 рейсів, передає Reuters. Близько 350 чоловік провели ніч на розкладних ліжках у транзитній зоні, оскільки не мали шенгенської візи. Решта пасажирів скасованих рейсів були розміщені в готелях.

Нагадаємо, 31 серпня 2012 р. в найбільшому аеропорту Німеччини пройшов перший в історії Lufthansa страйк бортперсонала. Акція протесту тривала з 5:00 до 13:00 годин за місцевим часом (з 2:00 по 10:00 за Києвом). В результаті було скасовано 190 рейсів з Франкфурта і назад, в основному на внутрінімецьких і європейських напрямках. Акція торкнулася 26 тис. пасажирів.

Тарифний суперечка між Lufthansa і UFO триває вже більше року. Профспілка, серед іншого, бореться за підвищення зарплат бортперсонала на 5%. Керівництво авіакомпанії наполягає на необхідності економії витрат на персонал через високу конкуренцію та пропонує підвищити зарплати лише на 3,5%. На європейських напрямках найбільший німецький авіаперевізник страждає від цінової боротьби з дискаунтерами, а на далеких рейсах - з близькосхідними конкурентами.

Авіакомпанія Lufthansa є найбільшою авіакомпанією Німеччини і другою за величиною в Європі, входить до глобального бізнес-союзу Star Alliance (крім Lufthansa, до нього входять SWISS, Austrian Airlines, Singapore Airlines, Thai Airways та інші).

Lufthansa в II кварталі поточного року зафіксувала зниження прибутку на 24%. Прибуток склав 229 млн євро в порівнянні з 301 млн євро за аналогічний період минулого року. У той же час операційний прибуток різко зріс на 28% - до 361 млн євро, хоча експерти прогнозували показник на рівні 226 млн євро. Квартальна виручка Lufthansa підвищилася на 6% - до 7,89 млрд євро. Такого результату вдалося досягти за рахунок зростання числа перевезених пасажирів, яке збільшилося на 3,1% і склало 27,5 млн чоловік, а також зростання показника завантаженості пасажирських рейсів до 79,4%. Чистий збиток Lufthansa в 2011 р. склав 13 млн євро.