Лівійські повстанці заявили, що майже повністю контролюють Тріполі

Лівійські повстанці заявляють, що тепер майже повністю контролюють столицю країни Тріполі, повідомляє ВВС.

Лівійські повстанці заявляють, що тепер майже повністю контролюють столицю країни Тріполі, повідомляє ВВС.

За їхніми словами, залишилося лише кілька вогнищ опору сил, вірних полковнику Муаммару Каддафі. Бої головним чином відбуваються в районі міжнародного аеропорту, а в центрі міста все спокійно. Сотні людей зібралися в центральній мечеті на перші п'ятничні молитви з тих пір, як Тріполі перейшов під майже повний контроль повстанців. Після цього вони заповнили міські вулиці, скандуючи гасла проти Каддафі.

У столиці Лівії майже немає проточної води, але деякі поліцейські повертаються на вулиці міста, а також починають відкриватися місцеві магазини.

Раніше британські ВВС завдали точкових ударыв по бункеру полковника Муаммара Каддафі, що розташований в його рідному місті Сірт. При цьому у відомстві заявили, що інформацією про місцезнаходження Каддафі вони не мають. За словами глави Міноборони Великобританії Ліама Фокса, даних про те, чи знаходиться полковник у Сірті і чи був в бункері під час атаки, у них немає. Як запевняє Фокс, "мова зараз йде не стільки про те, щоб знайти Каддафі, скільки про те, щоб упевнитися, що його режим не здатний вести війну проти свого власного народу".

Нагадаємо, напередодні опозиційна Національна перехідна рада оголосила про переїзд з Бенгазі в Тріполі, що вдалося захопити повстанцям.

Сьогодні Президент ПАР Джейкоб Зума заявив, що Африканський союз не визнає Національну перехідну раду законною владою Лівії. Зума закликав до негайного припинення вогню і заявив, що столиця Лівії Тріполі ще не перебуває під повним контролем повстанців.

Нагадаємо, в лютому 2011 р. у Лівії спалахнула громадянська війна. На заході взяли верх прихильники Муаммара Каддафі, а схід контролювали повстанці. 17 березня 2011 Рада Безпеки ООН прийняла резолюцію, яка забороняє літакам армії уряду Лівії здійснювати польоти над територією країни. Потім в лівійський конфлікт втрутилася міжнародна коаліція, яка почала наносити авіаудари по військовим і промисловим об'єктам, що перебували під контролем сил Каддафі. Через деякий час командування коаліцією перейшло до НАТО.

Час від часу різні експерти висловлюють думки щодо того де знаходиться Каддафі, і майже всі сходяться в одному - полковник навряд чи залишив країну.

Вчора представники лівійських бунтівників заявили, що блокували в житловому комплексі в Тріполі, розташованому поруч з резиденцією глави Джамахірії в Баб ель-Азізії, полковника Каддафі та його синів. У відповідь на це представник глави Джамахірії Мусса Ібрагім заявив, що Каддафі перебуває в Лівії і зараз веде боротьбу з повстанцями. При цьому повідомлялося, що лівійський лідер знаходиться в безпеці, він здоровий. Представник полковника відмовився уточнити, в якому місті в Лівії перебуває Каддафі, повідомивши лише, що він постійно пересувається, не зупиняючись довго в одному місці. "Він веде боротьбу за свободу і незалежність кожен день", - підкреслив представник лівійського керівництва.

Нещодавно сам лідер Лівійської Джамахірії виступив з черговим зверненням до народу країни. Його промову транслював один з місцевих телеканалів, що зберіг вірність Каддафі. У своєму виступі він закликав жителів Тріполі, у тому числі жінок і дітей, стати на боротьбу з повстанцями, зрадниками та "іноземними загарбниками" і вибити їх з міста.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top