Лівійські повстанці взяли під контроль Тріполі

Повстанці у Лівії взяли під контроль столицю країни Тріполі. Про це сьогодні вночі повідомив представник Національної перехідної ради повстанців.

Повстанці у Лівії взяли під контроль столицю країни Тріполі. Про це сьогодні вночі повідомив представник Національної перехідної ради повстанців, передає радіо «Свобода».

За його словами, єдина територія, яку повстанцям не вдалося захопити, - це резиденція лівійського лідера Муаммара Каддафі.

Представник Каддафі Мусса Ібрагім звинуватив НАТО у посиленні нападів, метою яких він назвав просування на «мирне місто».

Водночас при просуванні у центр Тріполі у неділю сили повстанців майже не зустріли спротиву.

За даними представників режиму Каддафі, за час штурму Тріполі, який розпочався в суботу ввечері, загинуло більше 1,3 тисячі осіб. Сторона повстанців не наводить точних цифр, однак також повідомляє про сотні загиблих.

Повстанці також затримали двох синів Каддафі. Старшого з них, Саїфа аль-Іслама, називали наступником нинішнього лівійського лідера.

Відзначимо, в суботу загони лівійської опозиції зуміли здобути велику перемогу над урядовими військами на сході країни - їм вдалося увірватися в центр міста Марса-ель-Брега, яке є одним з центрів нафтової промисловості країни. Заколотникам вдалося закріпитися в житлових районах на околиці міста, а в суботу вранці прорватися в центр.

Раніше повстанці заявили про захоплення міста Ез-Завія на заході країни. Непросто складається ситуація в населеному пункті Зінтан, де йдуть важкі бої. Обидві сторони несуть великі втрати. Стверджується, що жителі Зінтана надають підтримку урядової армії.

Додамо, що атаки заколотників і раніше супроводжуються нальотами авіації НАТО на Тріполі і інші опорні пункти, утримувані армією Муаммара Каддафі.

У лютому 2011 р. у Лівії спалахнула громадянська війна, що розколола країну на два табори - контрольований прихильниками Каддафі захід і схід, де верх взяла опозиція.

17 березня 2011р. Рада Безпеки ООН прийняла резолюцію, що забороняє літакам армії уряду Лівії здійснювати польоти над територією країни. Потім у лівійський конфлікт втрутилася міжнародна коаліція, яка почала наносити авіаудари по військовим і промисловим об'єктам, що перебувають під контролем сил Каддафі. Через деякий час командування коаліцією перейшло до НАТО.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Теги: НАТО
On Top