Лівійські повстанці стверджують, що блокували в Тріполі Каддафі і його синів

Лівійські повстанці стверджують, що блокували в житловому комплексі в Тріполі, розташованому поруч з резиденцією глави Джамахірії в Баб ель-Азізії, полковника Муаммара Каддафі і його синів, передає Reuters з посиланням на заяву бунтівників.

Лівійські повстанці стверджують, що блокували в житловому комплексі в Тріполі, розташованому поруч з резиденцією глави Джамахірії в Баб ель-Азізії, полковника Муаммара Каддафі і його синів, передає Reuters з посиланням на заяву бунтівників.

"Каддафі перебуває там зі своїми синами", - заявив представник повстанців Мухаммед Гома.

Деякі ЗМІ повідомляють, що Перехідна Національна рада Лівії (ПНС) запропонувала нагороду в 1,7 млн ​​дол за Муаммара Каддафі, живого чи мертвого.

Раніше керівництво НАТО зізналося в тому, що допомагає повстанцям у пошуках полковника Муаммара Каддафі та його синів. Про це в інтерв'ю Sky News розповів міністр оборони Великобританії Ліам Фокс. Британський міністр заявив, що сили альянсу надають допомогу лівійським повстанцям і в операції по ліквідації лояльних полковнику військ. "Можу підтвердити, що НАТО сприяє розвідувальним з’єднаннямн НПС Лівії в пошуку полковника М. Каддафі та інших представників його режиму", - заявив Л. Фокс.

Між тим він не став коментувати повідомлення британських ЗМІ про те, що військові Сполученого Королівства беруть участь у наземних операціях на території північноафриканської країни. Фокс додав, що НАТО продовжить допомагати заколотникам до повного знищення всіх військових супротивників НПС.

Серед іншого, глава британського оборонного відомства закликав Південно-Африканську Республіку (ПАР) дати згоду на разморозку активів лівійського уряду у розмірі 1,5 млрд дол, які пропонується спрямувати на гуманітарні цілі та допомогу НПС. Напередодні ПАР заблокувала в Раді Безпеки ООН ухвалення представленої США відповідної резолюції.

Нагадаємо, після взяття резиденції М. Каддафі заколотники практично повністю контролюють столицю Лівії. Однак, за свідченнями очевидців, окремі осередки опору в місті залишаються. Тривають бої і в невеликих містах на захід і схід від столиці, де прихильники М. Каддафі чинять опір опозиції.

Сьогодні Каддафі виступив з черговим радіозверненням. Він зізнався, що покинув Тріполі, але зробив по столиці невелику "таємну прогулянку", виявивши, що місто поза небезпекою. У своєму радіозверненні М. Каддафі закликав жителів Тріполі вийти на вулиці міста і очистити їх від заколотників.

Сьогодні повідомлялося, що влада Італії розморозили 350 млн євро на рахунках лівійського уряду. Двома днями раніше міністр закордонних справ Німеччини Гідо Вестервелле озвучив рішення уряду ФРН про виділення лівійським повстанцям 100 млн євро з активів Джамахірії. За його словами, ці кошти підуть на фінансування відновлювальних робіт у Лівії і на гуманітарні потреби.

Сьогодні також стало відомо, що влада США розблокувала банківський рахунок посольства Лівії в Вашингтоні. Згідно з даними американських ЗМІ, на рахунку посольства - близько 13 млн дол.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top