Лівійські повстанці перекрили Каддафі шлях до відступу в Туніс

Лівійські повстанці захопили перехід "Рас-Ждір" на кордоні з Тунісом. Повідомляється, що метою операції є блокування можливих шляхів втечі з країни Муамара Каддафі, передає радіо "Свобода".  

Лівійські повстанці захопили перехід "Рас-Ждір" на кордоні з Тунісом. Повідомляється, що метою операції є блокування можливих шляхів втечі з країни Муамара Каддафі, передає радіо "Свобода".

Туніська влада повідомила, що близько сотні прихильників Каддафі встигли перейти через кордон ще до прибуття повстанців.

Сьогодні представники лівійських повстанців заявили, що повністю взяли під контроль столицю країни Тріполі. Польовий командир бойовиків опозиції Омар аль-Гюзаіл повідомив, що його сили повністю вибили підрозділи, вірні голові країни Муаммару Каддафі зі столиці Лівії.

Як повідомляється, в самому місті повстанці на вулицях бурхливо висловлювали радість з приводу перемоги над багаторічним лівійським правителем. Вони штовхали ногами портрети Каддафі і стріляли в повітря з автоматів і зенітних кулеметів.

Битва за Тріполі між прихильниками і противниками Каддафі почалася ще минулого тижня. За непідтвердженими поки даними, вона забрала життя декількох тисяч людей. Ряд ЗМІ повідомляє, що бойовики опозиції в районах міста, взятих ними під контроль, учиняють жорстокі розправи над тими, кого підозрюють у вірності Каддафі. Дістається мігрантам з країн Тропічної Африки, так як повстанці проти лівійського лідера переконані що серед цих людей багато найманців, що воювали проти опозиції.

В останні дні повстанці за підтримки сил НАТО посилили бойові дії в Сірте - рідному місті Каддафі, розташованому в 450-ти кілометрах на схід Тріполі. Вважається, що це місто залишається останнім оплотом опору військ, відданих поваленому режиму.

Сили повстанців зіткнулися із затятим опором прихильників режиму Каддафі при підході до цього стратегічного пункту. Раніше британські літаки завдали ракетного удару по бункеру полковника в Сірте.

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун закликав до якнайшвидшого відновлення спокою і порядку в Лівії. Він зазначив, що країна наповнена вогнепальною зброєю, і сутички тривають у багатьох районах Лівії.

В даний час країни Заходу розглядають питання про розморожування коштів Каддафі та їх передачі керівництву Перехідної національної ради (ПНС). Зокрема, про намір надати заколотникам доступ до 12 млрд фунтів оголосив уряд Великобританії. Заморожування коштів Каддафі в західних банках було частиною санкцій, введених проти лівійського керівництва Радбезом ООН.

Ці наміри вже частково втілені. Так влада Великобританії розблокували 3,4 млн євро з активів Лівійської Джамахірії. Ці кошти Лондон передасть опозиції. Вони призначені для оплати медичної допомоги пораненим і на похорон убитих в боях між прихильникам лівійського лідера і бойовиками опозиції.

Раніше прем'єр-міністр Італії Сільвіо Берлусконі повідомив про те, що влада Італії "розморозила" 350 млн євро на рахунках лівійського уряду.

Нагадаємо, в лютому 2011 р. у Лівії спалахнула громадянська війна. На заході взяли верх прихильники Муаммара Каддафі, а схід контролювали повстанці. 17 березня 2011 Рада Безпеки ООН прийняла резолюцію, яка забороняє літакам армії уряду Лівії здійснювати польоти над територією країни. Потім в лівійський конфлікт втрутилася міжнародна коаліція, яка почала наносити авіаудари по військовим і промисловим об'єктам, які перебували під контролем сил Каддафі. Через деякий час командування коаліцією перейшло до НАТО.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top