ua en ru

Лівія відмовилася від грошей із зображенням Каддафі

Автор: RBC.UA
Лівія ввела в обіг гроші, на яких не зображений колишній державний лідер Муаммар Каддафі, пише в четвер Libya Herald.

Лівія ввела в обіг гроші, на яких не зображений колишній державний лідер Муаммар Каддафі, пише в четвер Libya Herald.

В обігу з'явилися банкноти номіналом в 1, 5, 10 і 20 динарів, на поверхні яких немає зображення екс-лідера. Раніше планувалося випустити купюру 50 динарів, однак лівійський Центробанк визнав це недоцільним.

Як повідомляє видання, вчора нові гроші були доставлені в аеропорт Мітіга, в оборот вони будуть вводитися поступово. Старі банкноти можна буде обміняти в будь-якому з відділень банків.

Нагадаємо, термін дії старих банкнот із зображенням Каддафі спочатку був обмежений. Він закінчився ще в листопаді минулого року, проте був продовжений до лютого 2013 р.

Читайте також: Керівництво Лівією перейшло до Загального національного конгресу

Найближчим часом в Лівії планують карбувати нові монети. В обіг будуть введені 50 і 100 дирхемів, а також чверть і половина динара.

Курс лівійського динара станом на кінець січня становить приблизно 0,8 дол.

Нагадаємо, 15 лютого 2011 р. на хвилі Панарабської революції в Лівії почалися масові акції протесту. Влада країни спробувала силою придушити виступи опозиції, кинувши на розгін протестуючих спецпідрозділи. Буквально за кілька днів хвилювання переросли в повстання, на бік опозиції перейшли загони армії і поліції, ряд високопоставлених чиновників. Захід різко засудив застосування силами Каддафі авіації і артилерії проти опозиції.

Протиборство сторін вилилося в громадянську війну. Після того як повстанцям вдалося взяти під свій контроль кілька великих міст, 26 лютого в Бенгазі було оголошено про створення тимчасового лівійського уряду. Натхненні своїми успіхами сили опозиції почали похід на Тріполі, у свою чергу сили Каддафі перейшли в контрнаступ і повернули під свій контроль ряд великих міст. 17 березня Рада безпеки ООН ухвалила резолюцію, що вводила заборону на польоти над Лівією і відкривала можливості для іноземного військового втручання. 19 почалася військова операція коаліційних сил, в якій взяли участь США, Франція, Великобританія, Іспанія, Італія, Катар.

Читайте також: У Лівії затвердили новий склад уряду

Півроку війська Каддафі тримали оборону. Незважаючи на сильну підтримку Заходу, здавалося, повстанці не в змозі перемогти, проте змінив ситуацію несподівано успішний штурм Тріполі, здійснений повстанцями в ніч на 22 серпня. Після цього повстанці, які отримали міжнародне визнання, захопили місто за містом і кілька разів намагалися взяти штурмом рідне місто Каддафі Сирт, де він намагався ховатися. 20 жовтня 2011 р. в ході чергової операції полковник був убитий. Загибель Каддафі, який одноосібно правив Лівією 42 роки, ознаменувала кінець диктаторської Джамахірії.