Литвицький: В разі дефляції у вересні 2011 р. необхідно здешевити рефінансування

Вівторок 04 жовтня 2011 16:57
Автор: RBC.UA
Якщо у вересні 2011 р. буде дефляція, необхідно здешевити рефінансування. Про це заявив керівник групи радників голови Національного банку України (НБУ) Валерій Литвицький, передає кореспондент РБК-Україна.

Якщо у вересні 2011 р. буде дефляція, необхідно здешевити рефінансування. Про це заявив керівник групи радників голови Національного банку України (НБУ) Валерій Литвицький, передає кореспондент РБК-Україна.

"Потрібно орієнтувати банки більше платити за депозитами. Це стосується і самого Нацбанку. Якщо у вересні буде дефляція, необхідно здешевити рефінансування... Також необхідно подвоїти зусилля щодо промоції процесу якнайшвидшого прийняття закону, яким врегулюється післякризовий стан взаємовідносин кредиторів і позичальників. Це розігріє апетити бізнесу і банків до кредитування економіки", - заявив Литвицький.

Також Литвицький зазначив, що НБУ "не повинен болісно реагувати на ескалацію закидів щодо розкрутки ліквідності. Для економічного зростання потрібні не грошові супервливання, а низька (менше 9% в 2011 р.) інфляція і стабільний (у номінальному вимірі 7,97-8,02 грн/дол.) обмінний курс".

Раніше, на початку вересня п.р., Литвицький заявив, що рогнозовані урядом 7,9% інфляції - це не надмірні амбіції.

"Звичайно, параметри бюджету будуть доопрацьовуватись з огляду ще й на зовнішні чинники. Я в цілому ставлюсь позитивно до цих прогнозів (7,9%) як до першого варіанту. Я думаю, що це не надмірні амбіції. Особливо хотілося б вітати наміри (уряду) продовжувати зниження інфляції", - сказав Литвицький.

Він підкреслив, що серед чинників, які впливатимуть на інфляційні показники наступного року, - результат переговорів щодо цін на російський газ, темпи відновлення співробітництва з МВФ та шляхи виходу Європи і США з боргової кризи.

Крім того, на думку Литвицького, макроекономічні індикатори липня дають підстави розраховувати на те, що Україна краще готова до всіх можливих викликів і при сприятливому розвитку подій має всі шанси на покращення показників, закладених до бюджету за основними параметрами економіки: зростання, інфляції, цінової та курсової стабільності.

Нагадаємо, уряд передбачає, що інфляція у 2012 р. буде на рівні 7,9%.

Зазначимо, на 4 жовтня п.р. облікова ставка НБУ складає 7,75%. Останній раз її було зменшено 10 серпня 2010 р. - з 8,5%.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся