ua en ru

Литвин закрив IX сесію ВР шостого скликання

Автор: RBC.UA
Спікер Верховної Ради України (ВР) Володимир Литвин закрив IX сесію ВР шостого скликання парламенту. Про це він офіційно оголосив з трибуни ВР.

Спікер Верховної Ради України (ВР) Володимир Литвин закрив IX сесію ВР шостого скликання парламенту. Про це він офіційно оголосив з трибуни ВР.

Десята сесія ВР шостого скликання почнеться 7 лютого.

"З полегшення і радістю оголошую дев'яту сесію ВР шостого скликання закритою", - заявив Литвин.

Нагадаємо, IX сесія шостого скликання ВР відкрилася 6 вересня 2011 р.

За словами Литвина, ця сесія була однією з більш продуктивних. "Всього в цю сесію на розгляд було винесено більше 1 тис. законопроектів. Проведено 48 пленарних засідань. Через політичну активністьі всього 5 пленарних засідань не були проведені. За шосту сесію було прийнято 699 проектів актів. 441 законопроект був направлений на доопрацювання... Варто відзначити, що зросла кількість законопроектів, які ВР повернула на доопрацювання в Кабінет міністрів. Думаю, це хороший знак", - сказав спікер ВР.

За його словами, на сьогоднішній день, термін розгляду законопроектів, внесених до парламенту Президентом України становить 28 днів, термін розгляду актів внесених Кабміном - 58 днів.

"Тобто в цьому відношенні ВР працює "з коліс" і проблем, за винятком проблем у прийнятті рішень за актами нардепів, немає. На сьогоднішній день вступили в силу 149 законів прийняті на цій сесії і ще 21 може бути введений у дію після підписання Президентом. Також за час цієї сесії економія на зарплати народних депутатів склала 1 млн 660 тис. грн, з урахуванням того, що депутати не відвідували пленарних засідань і не реєструвалися біля столів реєстрації", - повідомив Литвин.

Серед найбільш значущих законів, прийнятих на IX сесії, слід зазначити остаточне затвердження в перший же день роботи ВР на IX сесії 6 вересня Пенсійної реформи. Так, даний закон передбачає, зокрема, поетапне підвищення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років. Крім того, документ передбачає збільшення термінів виходу на пенсію для чоловіків-держслужбовців з 60 до 62 років.

Ціла епопея трапилася з наміром ВР змінити порядок обчислення часу на території України. Спочатку 20 вересня 2011 р. ВР прийняла постанову про зміну порядку обчислення часу на території України, згідно з яким планувалося відмовитися від переведення годинників на зимовий час. Після цього до парламенту зверталися вчені, політики і експерти з проханням переглянути рішення про скасування переходу на зимовий час. В результаті 18 жовтня ВР повернула країні зимовий час, скасувавши свою ж постанову.

17 листопада ВР прийняла закон про вибори народних депутатів, згідно з яким в Україні встановлюється змішана виборча система і 5%-ий прохідний бар'єр.

22 грудня ВР ухвалила держбюджет на 2012 р., розгляд якого не разів переносилося через переговори з РФ щодо газу. В результаті бюджет був прийнятий з урахуванням ціни на газ в 416 дол. за тисячу кубометрів.

IX сесія ВР виявилася жаркою в політичному плані. Не один раз будівлю ВР було заблоковано зовні, також неодноразово опозиція блокувала трибуну всередині. Спочатку занепокоєння в роботі ВР було викликано прийняттям Пенсійної реформи. Потім порушив спокій в парламенті вирок Юлії Тимошенко. Опозиція неодноразово блокувала роботу ВР, в залі з'являлися транспаранти з вимогою дати "Юлі волю!". Прихильники Тимошенко намагалися тиснути на парламент мітингами.

Потім парламентарії відчули на собі гнів народних мас - чорнобильці і афганці пікетували будівлю ВР, вимагаючи збереження своїх пільг. Афганці навіть зробили спробу взяти Раду штурмом. Неспокійно було у ВР і під час ухвалення закону про вибори. В результаті, навіть опозиція проголосувала, а змішана система таки була введена. Останні блокування трибуни ВР були викликані вимогами опозиції переглянути закон про декриміналізацію з тим, щоб внести в нього статтю, за якою була засуджена Тимошенко. В результаті стаття Тимошенко так і не була внесена в нього, а опозиція кілька днів зривала роботу парламенту.

З сьогоднішнього дня ВР йде на відпочинок. За політичними дебатами в парламенті будемо спостерігати вже з 7 лютого.