ua en ru

Литвин: Законопроект про пенсійну реформу 3-5 липня буде підготовлено до розгляду

Автор: RBC.UA
Законопроект про пенсійну реформу буде підготовлений відповідним профільним комітетом Верховної Ради до 3-5 липня, і винесено на розгляд парламенту.

Законопроект про пенсійну реформу буде підготовлений відповідним профільним комітетом Верховної Ради до 3-5 липня, і винесено на розгляд парламенту. Про це заявив голова ВР Володимир Литвин на Першому національному телеканалі, повідомляє прес-служба парламенту.

Литвин вважає, що якість закону про пенсійну реформу важливіше, ніж дата його прийняття.

«Я ставив би питання в такій площині: потрібно дивитися на те, що приймати, а не прискорювати темпи, щоб прийняти документ до завершення сесії», - зазначив Литвин.

На думку спікера, поспішати з визначенням дати його прийняття не потрібно.

«Коли буде підготовлений зрозумілий і прийнятний законопроект, тоді й будемо його розглядати», - підкреслив керівник українського парламенту.

Литвин також зазначив, що парламенту необхідно встигнути внести зміни до Податкового кодексу. Він повідомив, що звертався до профільного парламентського комітету з тим, щоб у ньому узагальнили всі законопроекти, що передбачають зміни до Податкового кодексу, і підготували «системні зміни, які врахували б усі пропозиції, що надійшли від депутатів і уряду». На думку Литвина, "це ключовий момент у роботі Верховної Ради на період з п'ятого по восьме липня».

Крім того, вважає керівник українського парламенту, якщо буде готовий законопроект про земельний кадастр, його «також необхідно розглянути, щоб у нас була можливість наводити порядок у земельних питаннях».

Нагадаємо, 16 червня ц.р. Верховна Рада України (ВР) прийняла за основу урядовий проект закону "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" (№ 7455 від 13.12.2010 р.).

В законопроекті пропонуються наступні нововведення:
- граничний вік перебування на державній службі становить 62 роки для чоловіків і 60 років для жінок;
- підвищення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років відкладається на 5 років, а щоб зацікавити жінок пізніше виходити на пенсію - їм будуть нараховуватися надбавки;
- збільшення календарної вислуги військовослужбовцям до 25 років, яка буде проводитися не так, як передбачалося по одному року в рік, а за 10 років - по 6 місяців на рік;
- особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років;
- максимальний розмір пенсії не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів;
- мінімальний розмір пенсії за віком - за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу.

Зазначимо, на початку червня 2011 р. віце-прем'єр-міністр, міністр соціальної політики України Сергій Тігіпко запевнив громадськість, що пенсійна реформа в Україні буде прийнята до 4 липня 2011 р.

Нагадаємо також, у проекті Меморандуму про економічну та фінансову політику, узгодженого українською стороною та місією МВФ було закріплено зобов'язання уряду України реалізувати пенсійну реформу для МВФ отримання чергового траншу кредиту.