ua en ru

Литвин: Пенсійна реформа може вступити в силу 1 січня 2012 р

Автор: RBC.UA
Пенсійна реформа може вступити в силу 1 січня 2012 р. Про це заявив спікер парламенту Володимир Литвин, передає кореспондент РБК-Україна.

Пенсійна реформа може вступити в силу 1 січня 2012 р. Про це заявив спікер парламенту Володимир Литвин, передає кореспондент РБК-Україна.

За словами Литвина, на початку наступної сесії Верховна Рада (ВР) повинна внести зміни в закон про пенсійну реформу, внісши технічні поправки в питання вступу в силу даного документа. Згідно з цими поправками пенсійна реформа, в разі прийняття таких змін, вступить у дію в Україну з 1 січня 2012 р. "Поки йде дискусія з якої дати це треба робити (вводити в дію пенсійну реформу). Я думаю логічно було б з 1 січня 2012р., але є ... ще меморандум про співпрацю з МВФ, де узгоджені були позиції, необхідні умови надання кредиту Україні ", - сказав спікер ВР.

Він зазначив, що згідно статті 131 регламенту ВР, на сьогоднішній день підготовлені редакційні технічні уточнення, які необхідно внести на розгляд Верховної Ради і проголосувати, в тому числі питання, яке стосується дати введення реформи в дію.

За словами Литвина, дата вступу закону в силу з 1 вересня "не є реальною з урахуванням необхідності проведення необхідної підготовки, щоб закон не мав зворотної сили".

Литвин зазначив, що у разі прийняття позитивного рішення, сказав Литвин, ці зауваження будуть вноситися в текст закону, який після підписання головою парламенту буде направлено на підпис Президенту України.

Спікер підкреслив, що затримка з підписанням цього законодавчого акта не пов'язана з поданням народних депутатів України до Конституційного суду про неконституційність його прийняття.

Нагадаємо, Верховна Рада 8 липня прийняла у другому читанні та в цілому проект закону "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи", розроблений Кабінетом міністрів України. Закон вступить в силу після підписання Президентом України Віктором Януковичем.

Прийняття пенсійної реформи є однією з вимог МВФ для продовження реалізації програми stand by на суму близько 16 млрд дол., яка була схвалена 29 липня 2010 Через те, що Україна нічого не зробила для її проведення нашою країною у березні-квітні 2011 р. не був отриманий третій транш кредиту у розмірі 1,5 млрд дол.

З 29 серпня по 9 вересня в Україні працюватиме місія МВФ, і одним з головних обговорюваних питань буде стан проведення пенсійної реформи. Від результатів цих переговорів і буде залежати доля отримання третього траншу кредиту.

Хоча урядовий законопроект про пенсійну реформу був прийнятий парламентом 8 липня, але президент поки так і не підписав його. Така істотна затримка може свідчити про те, що Янукович може наполягати на внесенні правок, як це було минулого літа з проектом Податкового кодексу, який відправили на доопрацювання. Цікаво, що у фахівців МВФ також можуть виникнути питання до прийнятого парламентом документу.

Нагадаємо, що бюджет Пенсійного фонду на поточний рік затверджено з дефіцитом 17,75 млрд грн (у 2010 р. - 34 млрд грн), який буде покритий з держбюджету. Даний показник на 2012 р. запланований на рівні 15 млрд грн.