Литвин: Відставка спікера ВР буде розглянута першим питанням 30 липня
Відставка голови Верховної Ради Володимира Литвина буде першим питанням порядку денного позачергової парламентської сесії. Про це він заявив під час робочої поїздки до Житомирської області, повідомляє "5 канал".
Литвин також повідомив, що не відкликав своєї заяви про звільнення. Пішовши з посади, Литвин планує зосередитися на роботі в окрузі - він балотується за мажоритаркою в Житомирській області.
Нагадаємо, на ранковому засіданні 4 липня голова Верховної Ради та його заступник Микола Томенко заявили, що подають у відставку. Приводом для таких рішень стало голосування за закон "Про засади державної мовної політики". Ці питання депутати до кінця сесії не розглянули.
Як повідомив Литвин, порядок денний позачергової парламентської сесії 30 липня містить дві постанови про скасування вже ухваленого рішення.
Раніше лідер Комуністичної партії України, народний депутат Петро Симоненко (фракція КПУ) заявляв, що питання відставки Литвина в порядку денному позачергової сесії не стоїть.
На думку першого заступника голови Партії регіонів (ПР) Володимира Рибака, спікер Верховної Ради (ВР) України Володимир Литвин залишиться на своїй посаді після позачергової сесії ВР та підпише закон про мови. "Якщо 30 липня, на момент позачергової сесії (ВР) заява Володимира Литвина буде у секретаріаті, то ми зобов'язані її розглянути. Але я думаю, що Володимир Михайлович має лишитися на посаді і працювати на благо держави. І я не думаю, що ВР дасть "добро" на його звільнення. А якщо за відставку депутати не проголосують, він працюватиме", - зазначив Рибак.
У свою чергу один з лідерів об'єднаної опозиції Арсеній Яценюк заявив, що об'єднана опозиція не проти відставки Литвина. "Ми вимагаємо персонального голосування для того, щоб когось відправити у відставку, потрібно, щоб це було в конституційний спосіб. Я не раз говорив, що Володимир Литвин є членом команди (Президента України) Віктора Януковича. Янукович заслужив на імпічмент, Литвин заслужив відставку", - сказав Яценюк, відповідаючи на питання чи буде опозиція голосувати за відставку Литвина.
Також Литвин сьогодні повідомив, що працює над проектом листа Президентові України з викладенням свого бачення ризиків, пов'язаних із запровадженням "мовного закону" у нинішній редакції. За його словами, відповідно до ст.131 "Регламенту Верховної Ради України", він запропонував внести зміни і уточнення до цього закону. "Якби Верховна Рада поставилася до них схвально, то абсолютна більшість проблем, які викликають нарікання і складну суспільну реакцію, було б знято", - заявив Литвин. "Я робив і роблю більше, ніж у моїх силах, - сказав він. - Все інше залежатиме від того, як Верховна Рада поставиться до цієї проблеми".
Литвин також нагадав, що пропозицію про скликання позачергової сесії парламенту було внесено відповідно до регламенту 157 народними депутатами. Порядком денним сесії, за його словами, зокрема, передбачається розгляд проектів постанов щодо скасування прийнятих раніше рішень у вигляді законів, у тому числі, і чотирьох проектів постанов стосовно "мовної тематики".
Литвин повідомив, що відповідно до процедури він відкриє засідання парламенту, а далі, оскільки, першим розглядатиметься кадрове питання, засідання вестиме або один із заступників голови Верховної Ради України, або парламент може обрати на час розгляду цього питання головуючого з числа народних депутатів.
Відзначимо, раніше Литвин заявив, що закон про мови підписувати не можна, так як він прийнятий з порушенням.
Нагадаємо, 4 липня на засіданні ВР Литвин і його заступник Микола Томенко заявили, що подають у відставку. Приводом для таких рішень стало голосування за закон "Про засади державної мовної політики". Ці питання депутати до кінця сесії не розглянули. Опозиція заявляє, що закон про мови був прийнятий з порушеннями норм Конституції і закликала українців приєднатися до масової акції протесту в Києві біля Українського дому. Відзначимо, що в сесійній залі опозиційні депутати не надто активно виступали проти прийняття цього закону. У свою чергу, перед телекамерами, вони закликають людей "прийти під Український дім", щоб зробити те, чого їм не вдалося в парламенті.