ua en ru

Янукович: У державній власності залишиться обмежена кількість підприємств

Автор: RBC.UA
Голова Верховної Ради України Володимир Литвин сьогодні, 6 вересня 2011 р., відкрив урочисте засідання парламенту з нагоди 20-ї річниці проголошення Незалежності України і дев'яту сесію ВР VІ скликання.

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин сьогодні, 6 вересня 2011 р., відкрив урочисте засідання парламенту з нагоди 20-ї річниці проголошення Незалежності України і дев'яту сесію ВР VІ скликання.

У сесійній залі зареєструвалося 329 народних депутатів. В урочистостях взяли участь Президент України Віктор Янукович і прем'єр-міністр України Микола Азаров.

Виступаючи на урочистому засіданні Верховної Ради України Президент заявив про скорочення бюджетного дефіциту.

"За сім місяців 2011 р. загальний фонд перевиконаний і на сьогоднішній день спостерігається скорочення бюджетного дефіциту. Вже у наступному році ми будемо спостерігати зростання економіки і посилення ролі регіонів", - заявив Янукович.

Крім того Президент взяв під особистий контроль врахування думки Венеціанської комісії та Організації з безпеки і співробітництва в Європі щодо реформування виборчої системи.

Він відмітив, що реформування виборчої системи - серед найважливіших для країни. На думку Януковича, питання підготовки та впровадження такої реформи є одним з індикаторів розвитку суспільства.

Як наголосив Президент, найближчим часом до Верховної Ради буде внесено невідкладний законопроект по адміністративні послуги.

"Найближчим часом мною буде внесено невідкладний законопроект про адміністративні послуги, яким буде закладено основні засади діяльності суб'єктів надання адміністративних послуг, прав і обов'язків фізичних та юридичних осіб щодо отримання адміністративних послуг", - заявив Янукович, відмітивши, що питання реформування сфери надання адміністративних послуг потребує особливої уваги.

Президент України Віктор Янукович наголосив на необхідності завершення приватизаційного процесу.

"Вважаю приватизацію одним із головних засобів підвищення ефективності національної економіки України. У зв'язку з цим потрібно зосередитись на завершенні приватизаційного процесу в Україні. Законодавча база приватизації вже давно не відповідає потребам сьогодення. Ситуацію треба виправляти", - відмітив Янукович.

Крім того, Президент заявив що у державній власності залишиться обмежена кількість підприємств. "Після внесення Урядом має бути прийнятий Закон України "Про Державну програму приватизації" У державній власності повинен залишитися обмежений перелік підприємств, що забезпечують виконання державою своїх основних функцій і гарантують національну й економічну безпеку, а решта об'єктів будуть готуватися до продажу", - додав Янукович.

Також Янукович назвав земельну реформу найбільш пріоритетною в найближчій перспективі.

"Серед пріоритетних напрямів законотворчої роботи парламенту на найближчу перспективу хотів би виділити такі: глибока реформа аграрного сектору, ключовою ланкою якої є реформа земельних відносин... лише шляхом реформ ми зможемо забезпечити лідерські позиції України на світовому продовольчому ринку і відродити українське село. На черзі... законопроект про ринок земель. Вважаю, що з його прийняттям реформа буде запущена в повну силу", - заявив Янукович.

Серед інших пріоритетних напрямків він назвав подальше покращення умов ведення бізнесу, модернізацію базових секторів та інфраструктури, прискорення інституційних перетворень.

Янукович також зазначив необхідність реформи сектору безпеки, адміністративної реформи та антикорупційної політики

Ще до початку відкриття сесії депутати від опозиції планували в стінах парламенту висловити свій протест проти арешту Юлії Тимошенко. "У будь-якому випадку це не буде проста реакція з пихатим сидінням і вислуховуванням чергових дурниць з вуст чинного Президента. Ми вже наслухалися з його виступів, що вина Тимошенко доведена, як він заявив в Душанбе", - сказав заступник голови фракції "БЮТ-Батьківщина" Андрій Шкіль.

Це призвело до того, що фракції БЮТБ і НУНС не взяли участь у пленарному засіданні Верховної Ради. За словами голови фракції НУНС Миколи Мартиненка, відповідне рішення було прийнято фракціями спільно. Крім того, він пояснив, що таке рішення було ухвалене через політичні переслідування і репресії, які відбуваються в Україні.

"Ми не будемо брати участь в сьогоднішньому засіданні, ми прийняли рішення покинути сесійну залу. У день, коли святкується 20-річчя незалежності України, ми бачимо згортання демократії і політичні репресії", - заявив Мартиненко.

Після завершення урочистої частини депутати перейдуть до планової роботи: виступу від фракцій і розгляду питань щодо порядку денного сесії.

За словами спікера Володимира Литвина, на дев'яту сесію ВР VI скликання виноситься 766 питань порядку денного, однак і цей список не остаточний. Спікер упевнений, що від Кабінету міністрів України, від народних депутатів та інших суб'єктів законодавчої ініціативи будуть надходити ті чи інші законодавчі положення.

Також Литвин запропонував не включати до порядку денного список з 171 законопроекту, оскільки вони "втратили актуальність або врегульовані прийнятими законодавчими актами".

За словами Литвина, на сьогоднішній день у Верховній Раді зареєстровано 4 тис 783 законопроекти.

Також на сьогодні заплановано голосування по закону про пенсійну реформу, яка повинна виправити допущену парламентарями помилку, коли при голосуванні цього законопроекту у другому читанні "пропустили" статтю, що збільшує навантаження на бюджет Пенсійного фонду на 42 млрд грн.