Литвин не претендуватиме на посаду голови нового парламенту
Спікер Верховної Ради України VI скликання Володимир Литвин заявив, що не претендуватиме на посаду спікера в Раді нового скликання. Про це Литвин заявив в ході брифінгу, передає кореспондент РБК-Україна.
Литвин нагадав, що пропрацював на посаді спікера 8 років і втомився: "Це рішення мені далося не легко, але мої колеги мене підтримали", - заявив Литвин.
У той же час лідер парламентської більшості в Раді VI скликання, обраний за партійним списком до Ради VII скликання Олександр Єфремов заявив, що Партія регіонів визначитися з кандидатурою спікера сьогодні, на засіданні фракції о 14:00: "Сьогодні буде засідання і ми визначимося, ця кандидатура буде прийнятною ", - сказав Єфремов.
Спікеріада-2012: Литвин може бути обраний головою Верховної Ради VII скликання, - Єфремов
Раніше Олександр Єфремов не виключав, що Володимир Литвин знову посяде крісло спікера. При цьому Єфремов зазначав, що логічно було б, якби спікером був обраний член Партії регіонів, який набрав найбільшу кількість голосів.
Сам Литвин раніше вже говорив про те, що не розраховує на посаду спікера в новому парламенті і не має з цього приводу жодних амбіцій. Прес-служба ВР повідомляла, що Литвин у новій Раді буде працювати "рядовим" депутатом в комітеті з питань науки і освіти.
Відзначимо, що не виключає можливості свого обрання спікером Верховної Ради в.о. міністра юстиції Олександр Лавринович. На зауваження про те, що існують прогнози, згідно з якими Лавринович буде обрано спікером Ради, він відповів: "Ну, це ж не заборонено. У нас свобода слова в Україні ... Я готовий працювати в органах державної влади різних, на різних позиціях, оскільки в житті так склалося, що чогось навчився, чимось збагатився. Я думаю, що я можу працювати на різних позиціях ".
Відзначимо, що згідно з регламентом Володимир Литвин займе місце під тимчасовій президії, як голова підготовчої групи. Також згідно з новим регламентом роботи ВР, перша сесія парламенту починається з формування тимчасової президії, потім - формування депутатських фракцій і груп. Потім новообрані нардепи заслуховують звіт голови Ради попереднього скликання і формують Лічильну комісію. Потім депутати обирають голову ВР і його заступників, а лише потім заслуховують послання Президента.
Читайте також: Затверджений порядок проведення першого засідання Ради VII скликання
Згідно з результати виборів народних депутатів України. Згідно з остаточними даними, Партія регіонів набрала 30% голосів виборців, Об'єднана опозиція "Батьківщина" - 25,54%, партія "Удар" - 13,96%, КПУ - 13,18%, "Свобода" - 10,44%. Таким чином, з урахуванням мажоритарників, ПР отримала в новому парламенті 185 місць, "Батьківщина" - 101 місце, "Удар" - 40 місць, ВО "Свобода" - 37 місць і КПУ - 32 місця. Нагадаємо також, нова Верховна Рада проведе перше засідання у складі 445 депутатів, так як по 5 округах ЦВК не змогла встановити результати голосування.