ua en ru

Литвин: Кабмін передасть до ВР проект держбюджету-2012 по завершенню газових переговорів з РФ

Автор: RBC.UA
Кабінет міністрів передасть до Верховної Ради підготовлений до другого читання проект держбюджету на 2012 р після завершення газових переговорів з Росією, повідомляє ВВС.

Кабінет міністрів передасть до Верховної Ради підготовлений до другого читання проект держбюджету на 2012 р після завершення газових переговорів з Росією, повідомляє ВВС.

За словами спікера, Кабмін мав подати до Ради бюджет ще 3 листопада, однак виникла "певна затримка".

"Причина поважна, причина об'єктивна, причина полягає в тому, що не завершені переговори з РФ щодо ціни на газ для України", - сказав Литвин.

Після того, як Україна і Росія узгодять нову формулу ціни на газ, Кабміну знадобиться кілька днів, щоб перерахувати бюджет, твердить голова парламенту.

Нагадаємо, 31 жовтня Володимир Литвин повідомляв, що народні депутати розглянуть у другому читанні проект державного бюджету на 2012 р. на пленарному тижні з 15 по 18 листопада.

Зазначимо, ВР прийняла проект постанови № 9000/п про прийняття в першому читанні проекту бюджету на 2012 р. 20 жовтня. За прийняття проекту постанови проголосували 248 народних депутатів.

Раніше голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов спрогнозував, що розгляд проекту держбюджету на 2012 р. буде складним і не виключив його прийняття тільки в третьому читанні.

Проект бюджету на 2012 р. був зареєстрований у парламенті 15 вересня під №9000. 22 вересня на пленарному засіданні ВР розглянула проект бюджету, поданий міністром фінансів Федором Ярошенко, і відхилила проект постанови №9000/п, ініційований народним депутатом від БЮТБ Сергієм Терьохіним про відхилення проекту держбюджету-2012. За відповідне рішення проголосували тільки 90 нардепів з мінімально необхідних 226.

Зазначимо, сьогодні міністр енергетики і вугільної промисловості Юрій Бойко заявив, що Україна та Росія проводять технічне оформлення нових газових домовленостей. 4 листопада віце-прем'єр Андрій Клюєв повідомив під час "години питань до уряду у Верховній Раді України, що переговори з Росією про ціну на газ закінчаться до кінця поточного місяця.

Крім того він заявив, що ціна на газ для України буде значно нижчою, ніж чинна зараз.

Сьогодні повідомлялося, що НАК "Нафтогаз України" імпортувала в жовтні газ по 353-367 дол за 1 тис. куб. м. Ціна природного газу для України в IV кварталі ц.р. складає близько 400 дол за 1 тис. куб. м.

2 листопада ц.р. прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що ціна російського газу для України без урахування "харківської знижки" - 546 дол. за 1 тис. куб. м. Він також додав, що Німеччина, наприклад, купує газ за ціною 346 дол. за 1 тис. куб. м, перебуваючи на 2 тис. км далі від кордонів Росії, ніж Україна.

26 жовтня Азаров заявив, що Україна і Росія близькі до компромісу з газового договору.

Газове питання в російсько-українських відносинах увійшло в особливо гостру фазу на початку вересня 2011 р. у зв'язку зі зростанням цін на газ. Спочатку Міністерство енергетики України заявило про намір знизити обсяг закуповуваного в Росії газу до 27 млрд куб. м в 2012 р. проти 40 млрд куб. м в поточному. У відповідь на це "Газпром" нагадав, що за умовами контракту Київ зобов'язаний сплатити мінімум 33 млрд куб. м газу незалежно від того, скільки поставить йому російська компанія. Ключові переговори з газового питання відбулися 24 вересня між Президентами Януковичем і Медведєвим у Завидово. Ніяких подробиць процессу сторони розкривати не стали. Єдине, що сказав Янукович, що "газове" питання в російсько-українських відносинах стоїть все ще гостро, але країни вже значно просунулися в його рішенні. Зазначимо, що після цієї зустрічі двох лідерів помітно ослабла напруженість у відносинах між країнами. Це було видно з заяв, які давали представники обох країн.

Зазначимо, як повідомило перед поїздкою Януковича до Москви джерело в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості виданню "Комерсант-Україна", у разі відмови Москви знизити ціну на газ Київ міг пригрозить підняти питання про підвищення ставки за транзит російського палива