ua en ru

Литва зупинила Ігналінську АЕС

16:16 01.01.2010 Пт
2 мин
Власті Литви повністю зупинили Ігналінську атомну електростанцію (АЕС), яка є єдиною АЕС в країнах Прибалтики.

Власті Литви повністю зупинили Ігналінську атомну електростанцію (АЕС), яка є єдиною АЕС в країнах Прибалтики.

Останній реактор АЕС був зупинений 31 грудня 2009г. в 23:00. Таким чином, Литва повністю виконала свої зобов'язання перед Європейським союзом (ЄС), передає Associated Press.

Згідно з узятими перед ЄС зобов'язанням, Литва повинна була закрити Ігналінську АЕС до кінця 2009 р. Відключення реакторів Ігналінської АЕС почалося 31 грудня 2009 р. в 20:00. "Труднощі, пов'язані з зупинкою станції, будуть відчуватись протягом декількох найближчих років, а вартість електроенергії в 2010 р. зросте приблизно на 30%", - відзначив глава литовського уряду Андрюс Кубілюс.

Після закриття атомної станції частину електроенергії Литва має намір імпортувати, оскільки її виробництво на резервних потужностях буде невигідне через високу собівартість. Уряд Литви затвердив план, представлений Міністерством енергетики, згідно з яким після закриття Ігналінської АЕС близько 35% електроенергії буде купуватись на аукціонах. На аукціоні буде запропонована електроенергія з Фінляндії, Естонії, Латвії, Білорусії, України і Росії.

Частина електроенергії як і раніше вироблятиметься в Литві на Литовській (Електренській) електростанції, на термофікаційній електростанції, а також з відновлюваних джерел енергії, частина - постачатиметься з Євросоюзу. Міністр енергетики Арунас Сякмокас підкреслив, що основним критерієм при виборі джерел електроенергії буде її дешевизна.

Потреба Литви в електроенергії на 2010 р. складає близько 11,5 млн. МВт/год, з яких 6 млн. МВт/год вироблять литовські електростанції, 0,5 млн. МВт/год - вітряні станції, решту доведеться імпортувати. Ігналінська АЕС до закриття забезпечувала до 70% необхідної Литві електроенергії.

Відзначимо, що впродовж останніх років Вільнюс робив спроби добитися в Брюсселі дозволу на продовження терміну експлуатації атомної станції, проте вони завершилися безрезультатно. Закриття Ігналінської АЕС було однією з умов прийому Литви до Євросоюзу.

Или читайте нас там, где вам удобно!
Больше по теме: